Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi csíphetett meg? Nagy sebes...

Mi csíphetett meg? Nagy sebes fájó csípés. Többit alul találjátok. Nagyon fontos, illetve sürgős.

Figyelt kérdés
A lábamon 2 helyen egy viszonylag hatalmas, piros, sebes csípés jelent meg. Először kis szúnyogcsípés szerű kikapart sebnek tűnt, de pár nap alatt 4-5 cm átmérőjűre nőtt. A közepe olyan volt, mintha egy cigit nyomtak volna el a lábamon. Talán pók? Fura gennyes folyadék folyik belőle, és ma felfedeztem egy egészen aprót a kezemen is. A tesómnak is ugyan ilyen volt a combján, az orvos nem tudta megmondani mi az, csak adott neki egy krémet. Én is ezzel kezdtem kenni, de nagyon zavar, hogy nem tudom, mi ez. Illetve hamarosan tábor,addigra szeretném , ha elmúlna, tudnátok valami gyorsabb gyógymódot?

2012. júl. 12. 17:47
 1/5 shoona:D ***** válasza:
a gennyre tegyél paradicsomot és ne vakard mert attól csak rosszabb lesz és nagyobb.nekem is volt már ilyen.durva volt de ha nem piszkálod hamar elmúlik :)
2012. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Látatlanba nem lehet eldönteni, hogy mi lehet, menj el a bőrgyógyászatra, ott kapsz megfelelő krémet rá, ha ilyen csúnya, akkor jobb ha megnézi egy orvos.
2012. júl. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Még nem sikerült kiderítenem, mi ennek a kis fekete bogárnak a neve. Kertben történt az eset?

A csípés elsőnek kicsi, majd megduzzad, a közepe kis körben fekete és gennyedzik, először viszket, majd borzasztóan elkezd feszíteni és megkeményedik a környező terület is.

Egy apró kis fekete bogár csinálja, de nem tudom, mi a neve. Akármivel kened, semmi sem csinál neki semmit, kell neki vagy egy hónap, mire elmúlik, annyira be tud gyulladni, hogy néha lázas vagyok tőle. Én ecettel szoktam borogatni, az kicsit lehozza a gyulladást, mellette jegelem, mert nagyon forró.

2012. júl. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A bőrgyógyász Neogranormont ajánlott rá, azt mondja kikapartam egy szúnyogcsípést. Soha életemben nem volt még ilyen nagy és mély sebem, ráadásul van még rengeteg szúnyogcsípésem, de egyiket se vakartam ki.. Nekem is hasonló amit az utolsó válaszoló írt. Eleinte hasonlított egy pókcsípésre..Nem kertben történt, valószínű aközben, hogy aludtam..
2012. júl. 12. 21:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek pókcsípésre gyanakodtam, de ami utólag majd történik vele, meg ahogy gyógyul, hát az nem pók:)
2012. júl. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!