Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes var, de mitől?

Gennyes var, de mitől?

Figyelt kérdés
A strandon sikerült lesúrúlnom a karomat, elég kis felület, kb egy körömnyi nagyságú. Nem is vérzett rendesen, ilyen millió kis piros pöttyben jött ki elég kis mennyiségben a vér. Ki is jöttem a vízből, és utána már nem mentem vissza, de a seb csak nem akart megszáradni.. 1 napig olyan volt, mintha vizes-nedves lenne, de később besárgult és rászaradt ez az izé... Igazából tényleg nem tudom, mitől fertőződhetett el vagy mi lehet ez... Várjam meg, míg leszárad vagy kenegessem valamivel? Előre is köszönöm, ha valakinek van valami tanácsa!
2012. júl. 18. 15:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szinte minden seb befertőződik kicsit a sérülés utáni 2-3. napon, legalábbis nekem mindig, még a vágottak is, jódozd le és kend be Tetran krémmel, ha csúnyább lesz, menj a sebészetre.
2012. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát nekem nem szokott... A súrolt sebeim rendesen véreznek, rendesen bevarasodnak, és hamar begyógyulnak... De ez most kicsit másnak tűnik, valahogy mégse varasodott be teljesen, illetve amikor felveszek-leveszek egy pulcsit, általában "elszakad" valahol ez a rászáradt izé, és alóla elkezd jönni a vér... Komolyan nem tudom, mit csináljak vele, legjobb lenne leragasztani, de félek, akkor még kevésbé gyógyulna... Sebészetre meg egy ilyen kis dologgal szintén nem mennék, szerintem körberöhögnének... De köszi atanácsot, keresek valami kenőcsöt!
2012. júl. 18. 16:09
 3/3 anonim válasza:
Ilyen volt velem is leragasztani ne ragaszd le hanem hagyd szabadon es egy ido utan kepzodik rajta normalis varr
2012. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!