Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Rendszeresen begyullad a...

Rendszeresen begyullad a torkom, most is piros, alig tudok nyelni, és kicsit gennyes is. :S Mit csináljak, miért lehet ez?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Krónikus mandula gyulladás.


Kiváltói:


- dohányzás

- rossz fogak

- elégtelen szájhigiéne.

2012. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel sokféle oka lehet, érdemes megnézetni orvossal.


Ilyenkor tavasszal egyébként okozhatja a szervezet "elfáradása", a hiányzó vitaminok, ásványi sók, amik majd a friss idénygyümölcsökben benne lesznek.


Most sós vízzel gargarizálj, az hatásos.

2012. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeGrady ***** válasza:
100%

Nagyon sok fertőzés a torokban tud elszaporodni, ez a kedvenc helyük.


Ha folyton visszajön, akkor vagy van valami ami folyamatosan kiváltja, vagy a szervezeted védekezőképpessge gyengült.


Ha találsz orvost aki tényleg utánajár, az a legjobb megoldás.


Tea sok-sok mézzel, napi többszöri gargalizálás, infralámpa sokat segíthet.


Változott valami a környezetedben amikor megjelent ? Légkondi, költözés, új virág, stb - ezeket is figyelembe kell venni.


Az egyik legaljasabb, ha valamelyik fogadnál van gyulladás, fertőzés ami esetleg fel sem tűnik. Egy fogorvosi felülvizsgálat nem árt, mert erre a háziorvosok sem sokszor gondolnak.... másra sem.


Antibiotikumos kezelést egyszer meg lehet próbálni, de ha nem segít (az ilyen kúrákat végig kell csinálni, még tünetmentesség esetén is!), többszöri ismétlése kerülendő, mert akkor nem a kiváltó okot szüntette meg.

2012. máj. 10. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
garatmandula szokott ilyen gyakran begyulladni.
2012. máj. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Propolisz cseppet vegyél . Ha , lehet eredetit méhésztől . Az kitakarítja belőled a gyulladásokat mindenhonnan és rendbe jössz .
2012. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat !
2012. máj. 12. 01:09
 7/8 anonim válasza:
21 évesen én is átéltem ezt. Többszöri antibiotikumos kezelés (kapszulától az injekcióig) sem mulasztotta el. Már odáig fajult a dolog, hogy egy enyhébb emelkedő megmászása után is szúrt a mandulám. Elromlott, nem funkcionált, csak rombolt. Többet ártott volna, ha hagyom (súlyos szövődmények a szervezetben). Tehát ki kellett vetetnem. Nem volt egyszerű felnőtt fejjel (még nem is altattak el), de túléltem. Azóta nem lettem betegesebb. Sőt, influenza sosem kapott el, nagyon ritkán betegszem meg (beleértve nátha, megfázás, vírus stb.) Beszéld meg egy jó gégésszel! Ne ragaszkodj hozzá, ha már csak a baj van vele!
2012. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Tudom hogy már régi kérdés de ha valakinek kell aki ide jön:

[link]

2018. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!