Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 1 hete nagyon fura a székletem...

1 hete nagyon fura a székletem! ilyen fehéres valami van benne! Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Elmentem orvoshoz az ügyeletre, mert nagyon hányingerem volt, és nagyon fáj a hasam amikor wc-zek.azt mondták bélfertőzés. De nem múlik! :( Mondjuk nem is szedek rá semmit!

Valakinek valami hasonló ?


2008. máj. 7. 22:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg gyulladás volt az emésztőrendszeredben, a fehér "valami" genny lehet, ez sokszor együtt jár a bélfertőzéssel. Ha az orvos nem adott rá gyógyszert, próbáld ki a Normaflor-t (patikában kapható), ez visszaállítja a bélflóra normál egyensúlyát.
2008. máj. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ezek a tünetek utalhatnak bélférgekre is, sajnos.

én is elkaptam egyszer nem is olyan rég kiskutyátol, az a fehéres valami lehet a féreg+hányinger hasgörcs.

ugyanezeket produkáltam én is.

mihamarabbi gyógyulást:))

2008. máj. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!Sajnos még mindég nem múlt el, úgyhogy ma készülök orvoshoz,remélem mond valami biztatót! Köszönöm szépen nektek! Egyébként ilyenkor milyen vizsgálatokra küldenek ?
2008. máj. 8. 12:31
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bélféreg, de lehet bélgomba is. A kisfiamnak akkor vannak fehér pöttyök a székletében amikor antibiotikum kezeléstől begombásodik. Neki a normaflór kevés, ő Probinul port szokott kapni. Van belőle csokis ízesítésű is, a kiskölyök imádja :D


A kivizsgálás mindenképpen tartalmaz majd széklettenyésztést, esetleg vizeletvizsgálatot no meg vérvételt. Szerintem csak ha ezek kimutatnak valamit, akkor ír ki a doki több vizsgálatot.

2008. máj. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A Probinul por nekem nem jött be az íze miatt, viszont a Protexin tabletta igen. (Mindkettő vény nélkül kapható.) (A két szer gyakorlatilag ugyanaz.) (Valamelyiket mindenképp szedd, segít helyreállítani az emésztést.)


Vizsgálatok: vér, vizelet, székletvizsgálat. Esetleg proktoszkópia, kritikus esetben kolonszkópia (ez utóbbi kettő elég kellemetlen, de szükséges).


Tarts be egy étrendet/diétát, amíg meg nem gyógyulsz. Ne egyél nehéz, zsíros ételeket; nyers rostos gyümölcsöt/zöldséget; kerüld a koffeintartalmú italokat; ne igyál alkoholt (esetleg a tejet is, de ez egyénfüggő). Ami jöhet: banán, keksz, pirítós, könnyű levesek, tészta-krumpli-rizs köretek, főtt/párolt csirke stb.


Orvosi vizsgálat után csinálhatsz béltisztító kúrát (ha orvos is javasolja), azt hiszem vmi colonfix v. colonclean v. ilyesmi néven fut (amerikai gyógyszer).

2008. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítségeteket! Voltam dokiknál,majd szerdára lesznek eredmények! :(

Addig is próbálom szedni amiket írtatok, és igyekszem diétázni!!

Köszi mégegyszer

2008. máj. 9. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!