Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van a torkommal? Fáj és...

Mi van a torkommal? Fáj és néhány apró, fehér hólyag van rajta.

Figyelt kérdés

Néhány napja fáj, ma belenéztem a számba és akkor láttam, hogy van rajta néhány fehér hólyag. Nagyon megijedtem. Ugye nem komoly? Menjek holnap orvoshoz ezzel vagy elég rá a Mebucain?


25/F



2012. aug. 12. 20:17
 1/8 anonim ***** válasza:

Menj orvoshoz. A gyulladt tüszőket látnia kell. Lehet kezdődő mandulagyulladás is. [link]


És minden betegség komoly. Komolyan kell venni, mert ha elhanyagoljuk, nagyobb baj lehet belőle. Én is kb 25 voltam, amikor elkapott egy tüszős mandulagyula, aztán 30 injekciót kellett fölszedjek 10 nap alatt hármasával.


Nem volt kellemes, viszont elkerülhetetlen volt. A manduláim azóta is köszönik, jól vannak.

2012. aug. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ilyenek a manduláid, akkor gennyesek, orvos.


[link]

2012. aug. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Azért szerencsére nem ilyenek a manduláim, mint a belinkelt képen, a hólyagok egy picit lejebb helyezkednek el.


De holnap reggel megyek a háziorvoshoz, biztos ami biztos.

2012. aug. 12. 20:30
 4/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, köszi a választ! :)
2012. aug. 12. 20:31
 5/8 anonim ***** válasza:

Szívesen.


Egyébként az elhanyagolt mandulagyulladást ki lehet ám hordani lábon is, csak szívbelhártya gyulladás szövődményként felléphet, ami később komoly problémákat okoz.


Ezért komoly minden betegség. Főleg a gyulladásosak.

2012. aug. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem már kb 1 éve van mind a két oldalt egy egy ilyen kis fehér pötty, de azon kívül, hogy rossz íze van, semmi komoly.
2012. aug. 26. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tüszős mandulagyulladás volt. Az orvos írt rá antibiotikumot és elküldött fülorrgégészhez is. Igazából majdnem 2 hét kellett, hogy teljesen elmúljon. Szörnyű volt, nyelni is alig tudtam.
2012. aug. 27. 15:51
 8/8 anonim ***** válasza:
Ami rendszeresen ott van és egy kis mélyedésben található, az mandulakő. A mandulagyulladások után kialakult kráterekben a kaja meg minden baci betelepszik és ebből alakulnak a ki a kövek. Én kiszoktam piszkálni egy steril fogpiszkálóval. Ez büdös és ki lehet szedni. A gennyes mandula egészen más az fájdalmas és nem tüntethető el a tüszös rész csak ha leapad a gyulladás.
2013. máj. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!