Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elmehetek bulizni mandulagyull...

Elmehetek bulizni mandulagyulladással? Antibiotikumot szedek. Kedden lesz egy buli és elszeretnék menni. Szerintem akkor már nem leszek rosszul de ugye nem eshetek jobban vissza ha szedem az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam orvosnál 38 fokos láz ízületi fájdalom stb... és kiderült hogy mandulagyulladásom van még ma a lázam 37,8 - 38 között van. Orvos írt fel antibiotikumot azt szedem.

És szerintem jövőhét kedden már jól leszek. Nem eshetek vissza?



2012. aug. 25. 10:46
 1/7 anonim ***** válasza:
ilyen véletlent.Nekem is mandulagyulladásom van.előző hét pénteken kezdődött és kb 3 napig nagyon magas lázam volt.5 nap mire elmúlt.Nem eshetsz vissza.Én 12 órát dolgozok naponta és az 5. nap után visszamentem dolgozni.Semmi bajom.Hideg jégkrémet is ettem azóta és semmi bajom.Keddig pont el fog múlni max egy kicsit gyengébb leszel mint a betegséged elött de az is elmúlik az 5. nap után.
2012. aug. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Akkor elmegyek alkoholt meg kerülöm :D az biztos
2012. aug. 25. 10:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Szeintem ha nincs már lázad addigra akkor még azt is ihatsz.Elvileg a szesz fertőtleníti a torkod.Nekem aktil duo-t írt fel az orvos.Neked milyen antibiotikumot?Írd le a nevét légyszi!Kíváncsi vagyok rá.
2012. aug. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nekem a doktor mást írt fel nem tudom már mert anyu váltotta ki... de nem kapott olyat ezért én is Aktil-t szedek :D

De nem duó ez csak sima Aktil.

De 3 napja folyton lázam van... 38 és 39 között... Nem múlik semmi :\ mondjuk a mellkasom már nem fáj annyira mert nekem 2 napig borzasztóan fájt a mellkasom és második nap láz is lett ekkor mondta a doki hogy mandulagyulladás majd felírt vmit olyan nincs a gyógyszertárakba pedig 4 ben is voltunk... mert régi gyógyszer de az Aktil ugyan az azt mondták. De semmit nem javulok lázam van fáj a nyelés jobb oldalt be van dagadva és gennyes a mandulám. Lehet hogy vészmadár vagyok :D De attól félek ki kell szedetni a mandulám. Remélem meggyógyulok :\ nagyon rossz és félek holnapra se múlik 3 napja lázam van nyelni alig bírok. Szerinted meddig tart még ez??

2012. aug. 26. 07:41
 5/7 anonim ***** válasza:
Maximum egy hétig.Annál tovább semmiképpen!Túl leszel rajta.Nekem is nagyon rossz volt.Életemben nem éreztem magam még olyan betegnek.Akár mit szedtem be nem ment le a lázam.A manduládat pedig addig nem szedik ki amíg gyulladásban van.Hozzá sem nyúlnak.Esetleg ha rendbe jöttél és már semmi bajod akkor dönthetnek úgy,hogy kiszedik.Mindenképp át kell vészelned ezt a néhány napot.Gondolom te elég fiatal lehetsz azért kaptál kisebb dózisú antibiotikumot.Kitartás,nemsokára már semmi bajod nem lesz.
2012. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát 17 vagyok :) Lehet ezért kaptam ilyen gyógyszert :)

Köszönöm a segítséget remélem minél hamarabb elmúlik.

Egy jó jel az elmúlt 2 napban hiába szedtem lázcsillapítót nem ment le de ma beszedtem és lement a lázam :D egy jó jel, viszont mellette egy rossz is, hogy már bal mandulámra is átment a gyulladás...:\

2012. aug. 26. 10:56
 7/7 anonim ***** válasza:
nekem is ez van, 5.napban vagyok 3 napig nem ment le a lázam, első nap azt hittem vége silány életemnek, soha életemben nem éreztem még ilyen betegnek magam,rettenetes ez a betegség,fogalmam sincs hogy kaptam el csak találgatni tudok,de szerintem a fogyókúra miatt legyengült a szervezetem,pedig mellette sportoltam aktivan,na mindegy 5.nap van és jól vagyok, edzeni akarok de nem merek, 5 nap alatt még a boltba sem mertem átmenni mert az orvos azt is megtiltotta,most már úgy néz ki megmaradok,kitartás mindenkinek aki benne van.
2016. ápr. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!