Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Sulyos is lehet az autoimmun...

Sulyos is lehet az autoimmun betegseg? Orokolheto?

Figyelt kérdés

Tegnap beszeltem ocsemmel, aki elmondta, hogy noverunk 11 eves fia korhazban van. (En nagyon messze lakom, nem tudom meglatogatni) Elozoleg kiderult rola, hogy 8-9 eves koraban alakulhatott ki nala kezdetleges pajzsmirigy problema. Egy rokon most vette eszre, es tanacsolta noveremnek, hogy vigye el orvoshoz. Nagy nehezen kivizsgaltak, es beigazolodott a gyanu: pajzsmirigy tulmukodese van. Elkezdtek kezelni, gyogyszereket kap. Most meg azert kerult be a korhazba, mert tobb napig szedult, surgossegire kerult rogton, tegnap altattak, hetfon ebresztik, ver kerult a tudejebe, teljes veratomlesztest kapott. Csak ennyit tudok. Tesomat most nem tudom elerni, hogy biztassam. De aggodom a fiuert, az unokaocsem es keresztfiam egyben, nagyon szeretem.

Beteges csaladbol szarmazik, becsuszott gyerek volt, noverem 18. szuletesnapja elott par honappal szokott meg itthonrol, es par honapra ra jelentkezett, hogy terhes. Egy buliban felszedett egy hasonlo koru sracot mint o, egy ejszakas kalandnak indult. A gyereket ugy dontottek, megtartjak. A fiu csaladja nagyon beteges, maga az apa is. Hugom elmondasa szerint eddig nem tudott betegsegek derultek ki az apa reszerol a noverem szamara.

Elkepzelheto, hogy azert van ennyi baja a kislanynak is?

Befolyasolhatta e az egeszseget tovabba az ittas allapotban levo fogantatas? Noverem dohanyzik (illetve dohanyzott, most 5 honapja nem cigizik), mig nem tudta, hogy terhes, addig dohanyzott, de allitolag az utan abbahagyta..Lehet mindezek osszessege okozza a gyerek betegsegeit?

Remelem mi hamarabb el tudom erni noveremet es egy kis lelket onteni bele, borzalmasan erezheti magat:


2012. aug. 25. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:

Az autoimmun betegségnek elég sok fajtája van, jellemzően jobb és rosszabb periódusok váltakoznak a lefolyása alatt. Az "én fajtámnál" általában tünetmentesség jellemző, néha van fellángolás, viszont tudom, hogy vannak súlyosabbak. Viszont ha kiderül, hogy ez a betegség, elég jól kezelhető és kordában tartható gyógyszerekkel. Az biztos, hogy nagy pontosságot és odafigyelést igényel.

Azt elméletileg nem tudja az orvostudomány, hogy kinél alakulhat ki nagyobb eséllyel ez a betegség, az én anyám teljesen egészségesen élt/él, mégis kialakult, és a rokonságban sem tudunk hasonlóról. Én ajánlom, hogyha tudjátok, hogy pontosan milyen fajtájú betegsége van, próbáljatok ki az orvosi kezelés mellett egyéb alternatív terápiákat is, sokat segítenek az életminőségen. Kitartást!

2012. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tehat ez egesz eleteben megmarad? Ha belegondolok, hogy meg csak 11 eves...szegeny.

Pontosan milyen odafigyelest igenyel? Figyelni kell a taplalkozasra, vagy olyasmire kell odafigyelni, hogy peldaul nem mozoghat sokat, mert akkor felmegy a vernyomasa, nem maradhat kinn sokaig a napon vagy ilyesmi?

2012. aug. 25. 16:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos az autoimmun betegség megmarad. De neki még nem hiszem hogy az van, vagy azt mondták? Pajzsmirigy túlműködést gyógyszerrel karban lehet tartani. Tüdőben a vér miért volt, annak az okát kell keresni. Vannak betegségek, amik "örökölhetőek", vagyis a hajlam örökölhető.
2012. aug. 25. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Monik@ válasza:

nekem kicsit kusza a kerdesed... most a hugod vagy az ocsed mondta?? es most akkor kisfiu vagy kislany?

Amugy hogy valaszoljak is, lehet sulyos is attol fugg mit talal "ellensegnek" az immunrendszer. De oda figyelessel es gyogyszerekkel kordaban lehet tartani... sajnos nem tudni, hogy ki miert lesz autoimmun beteg es nem orokletes.. szemelyszerint en nem hiszem, hogy az apukanak a beteges csaladja miatt lenne beteg illetve, hogy azert mert ittas allapotban fogant vagy, hogy az anyuja dohanyzott..

2012. aug. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolso: Melyik mondatombol vetted, hogy esetleg kislanyrol van szo? Vegig kisfiurol irok. Az unokaocsem. Noverem kisfia. Eloszor ocsemmel beszeltem, de hugommal is. (tobb testverem van)

Most mar el tudtam erni noveremet is, meg mindig nem tudjak, hogy pontosan mi a baja, de mar nagyon nem is bolygatjak a gyereket. Tegnap ebresztettek, meg eleg kaba, de hamarosan hazamehet. Talan most mar tul van a nehezen. 3x kellett veratomleszteni, egy tucat ct-t csinaltak neki, meg egy csomo vizsgalaton ment at. Apukaja es nagymamaja szenved autonom betegsegben. Havonta gyogyszert kell majd szednie az unokaocsemnek.

De most mar jobban van, kicsit megnyugodtam.

2012. aug. 31. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:

"Melyik mondatombol vetted, hogy esetleg kislanyrol van szo? Vegig kisfiurol irok."


Itt kislányt írtál: "Elkepzelheto, hogy azert van ennyi baja a kislanynak is?"

2012. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!