Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 hete kullancs csípett meg....

2 hete kullancs csípett meg. A nyoma még mindíg ottvan, de csak pici (nem volt nagyobb és körülöte se volt). Nagyon félek hogy agyvelőgyulladásom van, pedig tünet még nem jelentkezett. Kell e félnem?

Figyelt kérdés
Előre is köszönöm!
2009. júl. 28. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Orvosnál nem is voltál? Mindenképp menj el, felír majd gyógyszert.
2009. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Miből gondolod, hogy agyvelőgyulladásod van ha nincs semmiféle tüneted? Nem mindegyik kullancs fertőzött. Mindenesetre, ha influenzaszerű tüneteid lesznek, menj orvoshoz.
2009. júl. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó: Ne haragudj, de szerintem nem kéne megvárni a tünetek jelentkezését...
2009. júl. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ennyi idő alatt már jelentkeztek volna a tünetek. a nyom pedig hetekig látszik még. szerintem most már ne izgulj.
2009. júl. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"A Lyme-kóros betegek mintegy 30%-a nem veszi észre a csípést. A betegség az esetek nagy részében tünetmentesen gyógyul, néha azonban súlyosbodik. Láz szinte sohasem jelentkezik, jellemző tünet viszont a bőrön a csípés helyén megjelenő kokárdaszerű, ún. Lyme-folt"

Ha közben megnőtt vagy valami, akkor orvos, szerintem, de amint láthatod, nincsen (a lyme kórnak) ezen kívül egyértelmű tünete. Agyi betegségeknek elég nyilvánvalóak, fejfájás, nyakmerevség, stb...

2009. júl. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tanácsoltam, hogy az influenzaszerű tünetek megjelenésével érdemes orvoshoz menni. Aki erre azt írta nekem, hogy nem kéne megvárni a tüneteket, annak üzenem: eü-i dolgozó vagyok, nem alaptalanul és laikusan írogatok... Az agyvelőgyulladásnak elég súlyos tünetei vannak, amik már jelentkeztek volna. Előfordulhat azonban kullancscsípésnél, hogy enyhe, influenza-szerű a lefolyása. Ez már szintén jelentkezett volna. Ezért írtam azt, amit.
2009. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál... azt mondta semmi bajom ha nincs tünet, de van azóta egy kis fejfájásom.
2009. júl. 30. 15:07
 8/9 A kérdező kommentje:
Testhőmérsékletem 37körül-alatt
2009. júl. 30. 16:31
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi bajod. 38 Celsius fok testhőmérséklet alatt mégcsak hőemelkedésről se beszélünk.
2009. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!