Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyi az esélye a meggyógyulá...

Mennyi az esélye a meggyógyulásomnak?

Figyelt kérdés

hpv p3as vírusfertőzést mutatott a citológiám. a nőgyógyászom azt mondta, az immunrendszerem legyőzi..

de félév szexmentességet javasolt.


a kérdésem az lenne, hogy vannak köztetek olyanok, akiknek saját immunrendszerük segítségével sikerült meggyógyulniuk ebből a betegségből, illetve mennyi időbe telt?



2012. szept. 22. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:
86%

pIII-as cytológia esetén antibiotikum és Klion kúrában kell részesülj, majd meg kell ismételni a kenet vételt. Nem tudom ez megtörtént-e.


A HPV fertőzést hasonlóan más vírusfertőzésekhez (mumpsz, rubeola, stb) –de azoknál jóval lassabban- leküzdi a szervezet, s utána maradandó védettség alakul ki.

A vírustörzs egyes tipusai nagyon hosszú idő múlva esetleg méhnyakrákot okozhatnak. A vírustörzs fajtája laborvizsgálattal tisztázható, ez kimutatja, hogy fennáll-e veszély, vagy se.

A vírusfertőzésre nincs gyógyszer, de kevés kivételtől eltekintve általában 3-6 hó alatt magától gyógyul. Az esetleges méhnyakrák időben felfedezve (rákszűrés) tökéletesen gyógyítható. Egyébként a méhnyakrák eseteknek csak kis részét okozza a HPV fertőzöttség.

Remélhetőleg 3 hónap alatt a P3 P2-re módosul. Ez esetben, ha fertőzöttség fenn is marad, szüljél mielőbb, egyrészt, mert a vírus a babát nem bántja, másrészt a méhnyakrák kezelése a kiterjedtség szerint teljes méheltávolítás is lehet. Ha már van 2-3 gyereked, akkor ez nem tragikus. Ha gyermektelen vagy, minél előbb szüljél!



"Ha a rákkeletkezés szempontjából alacsony kockázatú vírusfertőzésről van szó, és nincs látható nyálkahártya elváltozás, elég a rendszeres citológiai vizsgálat.

Ha a nőgyógyászati vizsgálat kóros elváltozást derített fel, és különösen, ha a magas kockázatú HPV 16 fertőzés is fennáll, de rosszindulatú daganat még nem alakult ki, a kóros területet egyszerű műtéttel (konizáció) el lehet távolítani. A műtét akkor is elvégezhető, ha már súlyosabb, rákot megelőző állapot áll fenn. Ez nem befolyásolja a későbbi fogamzóképességet. Műtét után sokszor már nem lehet kimutatni HPV-fertőzést, néha azonban még visszamaradhatnak rejtett vírusok. Ezért, valamint az újrafertőzés veszélye miatt érdemes továbbra is rendszeres citológiai szűrővizsgálatot kérni. Újabban egy ígéretes HPV-ellenes gyógyszer klinikai bevezetésének előkészítése folyik, ami esetleg feleslegessé teszi ezt az egyszerű műtétet is, vagy segít a megelőzésben.

Ha a méhnyakrák kialakult, a méhet el kell távolítani. A műtét típusa és a műtétet követő utókezelés módja a daganat korai vagy előrehaladott stádiumától függ. A leginkább előrehaladott méhnyakrákok esetén sugár- vagy gyógyszeres kezelést alkalmaznak."

2012. szept. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!