Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vizsgálatokra számíthat...

Milyen vizsgálatokra számíthatok vastagbélgyulladás gyanújánál?

Figyelt kérdés

A székletminta eredménye negatív, tehát nem fertőzéses, nem vírus okozta gyulladásról lehet szó. Az háziorvos azt mondta, valószínű, hogy vastagbélgyulladásom lehet (véres-nyákos széklet, hasmenés, hasi fájdalom, hőemelkedés - a tünetek 2 hete jelen vannak).

10.01-re kaptam időpontot gasztroenterológushoz, aki majd megvizsgál.

Milyen vizsgálatokra számíthatok?

Ha valakinek van tapasztalata a vizsgálatokkal vagy a betegséggel kapcsolatban, kérem írja le a tapasztalatait.

Előre is köszönöm!



2012. szept. 26. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem antibiotikum után volt ilyen (dalacin). Az orvosom azt mondta, hogy majd letisztul és annyi. Szedjek probiotikumot. Sediflore-M nagyon jó és használt is már második nap. Vastagbéltükrözésre számíthatsz...
2012. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Én nem szedtem antibiotikumot így nekem attól nem lehet.

Azt altatásban csinálják ?

2012. szept. 26. 14:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Ébren. Jó kis érdekes buli lesz. :)


Azért próbáld szedni ,amit írtam. Vény nélkül kapható. 1335ft nálunk.

2012. szept. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy altatásban kérhető. Vagy az korhoz kötött?

Szedek Normolyt-ot, meg Normix-ot is. De majd utána nézek annak, amit ajánlottál.

2012. szept. 26. 15:01
 5/10 anonim ***** válasza:

Első körben hasi ultrahang. A megvastagodott bélfal gyulladásra utal. Ha ez nem ad egyértelmű eredményt, akkor szóba jöhet a tükrözés, amit nem altatásban, hanem csak kábításban csinálnak.

Anyukámnak van ilyen problémája, őt gyógyszerrel, probiotikumokkal kezelik és gasztroenterológus javaslatára napi egy kefirt kell meginnia. Nála csak a probiotikum nem hozott eredményt.

2012. szept. 26. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor a tükrözést mindenképpen bódításban csinálják? Én nagyon félek elmenni. Amúgy ahhoz nem kellenek előkészületek, tisztítókúra, stb?

2012. szept. 26. 16:34
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg a vizsgálat előtt 24 órával nem szabad enni és szedni kell valamiféle hashajtót. De ezt majd az orvosok elmondják.
2012. szept. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Akkor amikor megyek kivizsgálásra még semmiféleképpen nem lehet tükrözés ugye? mert nem mondtak ilyeneket, hogy ne egyek, meg szedjek hashajtót.

2012. szept. 26. 17:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először ultrahang lesz. És ha az nem mutat semmit vagy mutat valamit és meg kell erősíteni, akkor lesz a tükrözés. Ha tele vannak a beleid hiába a kis kamera...csak szaros lesz az optika. :)
2012. szept. 26. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Akkor megnyugodtam, hogy csak így hirtelen semmi ilyen rossz nem történhet. :)

2012. szept. 27. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!