Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a teendő, ha a herpesz a...

Mi a teendő, ha a herpesz a szájüregben van?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A múlt hét folyamán lebetegedtem, és egy herpesz jött ki a számban, az ínyem és az arcom belső részének szegletében. Mivel ilyennel még nem volt soha problémám, nem tudom, hogyan kezeljem. Eddig úgy gondolkodtam, hogy majd elmúlik, ha sok folyadékot iszom (állítólag ez is hat), azonban ma megijesztettek, hogy rámehet a szemeimre, illetve a beleimre is. Mit tegyek, mivel borogassam?



2012. okt. 3. 11:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem afta van véletlenül a szádban? Vagyis egy fehér hólyag van a szádban?

Használj Tantum verde spray-t. Ez fertőtleníti a szádat és Carbosan gélt, ami pedig segít, hogy előbb begyógyuljon, mivel hámosító hatása van.

2012. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Corsodyl öblögető jó rá. Szerintem aftád van, az is kijöhet ah megbetegedsz, mert legyengül az immunrendszered.
2012. okt. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De igen, fehér hólyag, ami amúgy nem fáj, csak ha a kaja hozzáér. Az afta is kijöhet betegségre? Mi okozza? Vírus, mint a herpeszt?
2012. okt. 3. 13:23
 4/5 anonim válasza:
A herpesz biztos hogy nem jönne ki a szadban belül !!! Valószínűleg afta nem lesz tőle semmi bajod csak nagyon faj :/ de mosd sokat fogat és szajfertotlenitovel oblogess úgy hamarabb el fog múlni de igyis lesz pár nap :(
2012. okt. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
van egy after nevű feloldódó tapasz, amitől már másnapra kevésbé fá. én azt szoktam használni. be is lehet jól ragasztani oda, ahol most neked van.
2012. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!