Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális az, ha az orvos 3...

Normális az, ha az orvos 3 hétre írt fel egy 500mg-os antibiotikumot, amit napi kétszer kell szedni?!

Figyelt kérdés
2009. aug. 5. 11:19
 1/3 anonim ***** válasza:

biztos "normális". Mármint orvosi szemmel nézve biztos az. Én úgy vagyok vele, hogyha nem annyira súlyos a helyzet, akkor nem szedek antibiotikumot semmiképpen, mert többnyire 1) mindenre azt írnak fel, még amire nem is kellene, 2)több kárt csinál mint hasznot. Az antibiotikumok úgy működnek hogy bakteriális fertőzések esetén használhatóak, és mint egy atombomba a bélben kiírtanak minden baktériumot. Még a hasznosakat is, ezért tönrketeszik a bélflórát. Az első gond ott van, hogy vírusos fertőzések esetén nem sokat érnek, pedig arra is azokat írják. A második gond meg már így érthető asszem - a jó bélbaktériumok kellenek.


Mindegy, ha úgy gondolod hogy beszedeed akkor szedned kell mellé normalflore-t, vagy tápkieg boltokban kapható készítményt (pl Pro Gastro), vagy sima élőflórás joghurtot vagy kefirt.

2009. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem még terhesen is volt ilyen kúrám.Nyugi...tudja mit csinál.De azért azt tudni kéne,hogy mire kaptad.
2009. aug. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, normális. Mindenképp tartsd be az utasításait, mert sokszor az a baj, hogy az emberek rövidebb ideig szedik a gyógyszert, mert jobban vannak. Aztán meg visszaesnek. Sajna sok ilyet láttam már. (eü-ben)
2009. aug. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!