Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes agyhártya gyulladás...

Gennyes agyhártya gyulladás elleni oltást beadassam a 1.5éves kisfiamnak vagy ne?

Figyelt kérdés
Hello. Feleségemmel nagyon de nagyon aggódunk emiatt a dolog miatt. Láttunk képeket ahol a betegség miatt a gyerekeknek le kellett amputálni a végtagjaikat stb. és úgy döntöttünk hogy beadatjuk a gyerekenek az oltást. Aggodalmunk azonban továbbra sem múlt el. Aggódunk az oltás esetleges komolyabb mellékhatásai miatt. Most itt nem lázra hasmenésre ilyesmire gondolok. Hiszen mégis csak magát a baktériumot fecskendezik a kis szervezetébe. Van-e rá esély hogy véletlenül is kifejlődjön benne a betegség vagy egyéb probléma léphet fel? egyáltalán jó döntés beadatni? kérlek segítsetek a helyes döntésben!

2012. okt. 22. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:
Itt azért nem orvosok, gyógyszerészek hada fog neked válaszolni, hanem hozzá nem értő laikusok. Én személy szerint azt mondom, be kell adatni, sajnos tesóm elkapta még kiskorában a Meningococcust és nagyon beteg volt. Felelőtlenség nem beadni.
2012. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én majdnem 40 vagyok, de nem ismerek olyan embert, akinek volt. Sőt olyat sem ismerek, aki ismerne olyan embert, akinek lett volna... Ezen érdemes elgondolkodni.
2012. okt. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Utolsónak: talán azért mert be lettek oltva. Másrészt: szerinted ez egy reprezentatív minta? Ne hülyéskedj...
2012. okt. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Baromi ritkán van a védőoltásoknak mellékhatása, azok sem komolyak...

Egyébként sem a baktériumot adják be, hanem a tokjának egy részletét, ami önagában nem okoz betegséget...

2012. okt. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A kedves 40-es úrnak üzenem: Attól hogy még nem hallott róla sajnos létezik a betegség. És verném a fejem a falba ha mégis megbetegedne a gyermekem, és volt rá lehetőség hogy megelőzzük, de nem éltem vele.
2012. okt. 22. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!