Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért lehet az, hogy mostanába...

Ripzer93 kérdése:

Miért lehet az, hogy mostanában világosabb barnább a székletem, és normális-e ez?

Figyelt kérdés
A napokban felfigyeltem rá, hogy a székletem olyan drapp színű barna vagy talán annál kicsit világosabb, és nem tudom, hogy ez normális-e vagy bélproblémára utal. A válaszokat előre is köszönöm!

2012. nov. 12. 16:53
 1/1 anonim ***** válasza:

Időnként változhat a színe, az elfogyasztott ételektől függően. Ha viszont változatosan étkezel (nincs olyan, amit minden nap fogyasztanál mostanában), és ez tartósan fennáll, akkor érdemes orvoshoz fordulni. Először csak beszélgetés lesz, aztán esetleg vérvétel, majd székletmintát fog kérni. (Kapsz egy kis dobozt, abba kell itthon beletenni, majd bevinni). Fontos, hogy ha olyan típusú wc-d van, amiben rögtön a vízbe esik a széklet, akkor azt valahogy meg kell oldani, mert téves eredmény születhet a vízben jelen lévő kórokozóktól...


Általában a zsíros ételektől lesz világosabb a széklet, de akkor is előfordulhat, ha sok tejes ételt eszel.


Próbálj változtatni az étrendeden (akár egyél teljesen más ételeket, mint eddig), és gondolkodj el, történt-e mostanában valami változás (pl. új gyógyszer szedése stb.). Ha 3-4 nap után sem változik, akkor fordulj orvoshoz. Illetve egyéb panasz esetén is, ha habos, nyálkás, véres a széklet, vagy rosszul érzed magad.

2012. nov. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!