Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet ebből? Magas vasszint...

Mi lehet ebből? Magas vasszint a vérben.

Figyelt kérdés
26 a maximum érték, nekem pedig 36. Semmi tünetem nincs, vérszegénységgel küldtek vérvételre, mert vegetáriánus vagyok. Károsodhat a máj ettől az értéktől, vagy ez magas?

#vér #vas #magas vasszint
2012. nov. 16. 21:07
 1/8 A kérdező kommentje:
Pár éve még magasabb volt, egy hónapja pedig 17.
2012. nov. 16. 21:15
 2/8 anonim ***** válasza:
A 36 elég magas, de mint írod most 17,az viszont jó. Nem szedsz valami étrendkiegészítőt amiben B12 vitamin, vagy folsav van? Érdekes, hogy vegetáriánus létedre magas a vas szinted. Ha tartósan fenáll, akkor károsodhat a máj. Nekem is sajnos magas 29,5. Nekem étrendkiegészítőtől. Pár hónapja nekem is csak 14 volt.
2012. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem szedek semmit, szerettem volna elkezdeni a Béres-cseppet. Akkor ne vágjak bele?
2012. nov. 16. 21:55
 4/8 anonim ***** válasza:
Ne vágj bele, mert nem fog jót tenni a vasad miatt! Próbálj meg olyan vitaminokat, ásványi anyagokat szedni, amiben nincs vas, B12, és folsav se legyen. Lehet E, A, D, C vitamint szedned, illetve Polybét, cinket, szelént, magnéziumot, kálciumot.
2012. nov. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos választ :)
2012. nov. 18. 18:57
 6/8 zsombianyu válasza:

Szia!

Nekem is magas a vasam de nekem 26 helyett 52 még nem jutottam vissza az orvoshoz.Én semmi étrend kiegészítőt nem szedek és vastartalmú ételt se nagyon eszek.

2013. ápr. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szia! Ez az érték elég magasnak tűnik. Hány éves vagy? Feltétlen menj vissza a dokihoz, hogy kiderítsék mitől ilyen magas?
2013. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok
2013. ápr. 22. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!