Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van olyan aki PM alulműködés...

Van olyan aki PM alulműködés ellenére nem szed gyógyszert és így is javultak az értékei?

Figyelt kérdés
Van olyan, akinek alulműködik a pajzsmirigye, de vmi miatt nem szed pm hormont (pl. túl sok volt a mellékhatás, rosszul volt mellékhatásoktól v csak meggyőződésből) és mégis jobbak lettek az értékek vagy esetleg helyre jött?

2012. nov. 17. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Évek óta hol alulműködik (kicsit van túl a határon), hol normális. Endokrinológus hormont javasolt évekkel ezelőtt, de meggyőződésből ellenálltam.

Állítólag a túlzott napraforgó-étolaj fogyasztás okozza, vissza kell térni a zsírhoz vagy más olaj fogyasztáshoz. Amióta ezt próbálom, még nem mérték meg, de nem gondolom hogy rosszabb lett volna, azt érezném...olyankor nagyon-nagyon fáradt voltam.

2012. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, ha jófajta diétát csinálsz, akkor szerintem is javulhatnak az értékek. Én most azért nem szedem, mert a felírt hormongyógyszertől nagyon rosszul vagyok. Ezért vagyok kíváncsi, hogy ki hogy van ezzel a dologgal.
2012. nov. 17. 14:54
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért nagyon nem mindegy, hogy mitől van az alulműködés.

Ugyanis akár stressz is okozhatja. Nyilván ha sikerül eliminálni a kiváltó dolgot, akkor helyrejöhet.

De ha autoimmun eredetű alulműködésed van, azaz a saját szervezeted kinyírni a hormontermelő sejtjeid, akkor sose gyógyulsz meg.

2012. nov. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!