Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Megcsípett/belémharapott egy...

Megcsípett/belémharapott egy légy, lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
A konyhában készítettem az ebédet amikor egy erős szúrást éreztem a lábamon, odanéztem és egy légy volt rajta. El hesegettem, hogy szemügyre vegyem mi volt ez és egy pici sebet láttam, amiből a vér is szivárgott. Nem nagyon, kb annyira, mint amikor kicsit lehorzsoljuk a kezünket. Az már mellékes, hogy utána a légy nem akart lekattanni rólam, folyton vissza akart szállni és alig lehetett elhesegetni, aztán a papucsom végzett szegény párával. De a kérdésem az lenne, hogy most tulajdonképpen mit is csinált velem ez a dög? Megcsípett? De miért, a legyek nem csípnek. Lehet valami bajom? Pl. fertőzés vagy petéket akarta belém rakni stb...? (Biztos, hogy légy volt, mert miután lecsaptam, szemügyrevettem.) Köszi előre is a válaszokat.
2009. aug. 16. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább mondjuk úgy, hogy megharapott, bár ilyet még soha nem tapasztaltam. Remélem jól lefertőtlenítetted a sebet utána. Ha igen, akkor szerintem nem lehet gond!
2009. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősömet is megmarta egy ilyen légyszerű valami. Neki sajnos nem volt ideje szemügyre venni a jószágot. Következménye annyi lett, hogy bedagadt a lába, de rendesen, és érintésre érzékennyé vált. Elment a háziorvoshoz, kapott kalciuminjekciót meg allergia elleni gyógyszert. Borogatnia kellett, de pár nap alatt helyrejött. Ha fájni kezd a helye, és dagadni esetleg, akkor mindenképp fordulj orvoshoz!
2009. aug. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az egy bögöly volt, és semmi bajod nem lessz mert az ezt szokta csinálni, és emberre ártalmatlan. Engem is csípett már meg sokszor, semmi bajom nem lett.
2009. aug. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Biztos, hogy nem bögöly volt, mert már olyannal is volt dolgom. Ez egy sima, egyszerű, kis házilégy.
2009. aug. 16. 17:28
 5/6 anonim ***** válasza:

Mit mondjak aranyos ;D


de öntsd le arc szesz-el és hagyd a dolgozni a természetet :)

2009. aug. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
házi is csípett már meg, akkor sem lett semmi bajom:D
2009. aug. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!