Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Tanácsot szeretnék kérni,...

Nyanyus81 kérdése:

Tanácsot szeretnék kérni, mert már több napja nem múló megfázás kínoz. Esetleg valami alternatív segítséget kaphatok?

Figyelt kérdés
Az orromat már pirosra fújtam, elmenni orvoshoz, viszont nem szeretnék, mert nem hiszem, hogy egy antibiotikum kúra többet segítene rajtam, mint ártana. Esetleg valami tanácsot tudtok adni?

2012. nov. 23. 19:46
 1/7 anonim válasza:

Lehet, hogy elsőre furcsának fog hangzani, de garantálom, hogy meggyógyulsz tőle! Egy fej fokhagymát zúzz össze, tegyél rá egy evőkanál mézet és pár csepp frissen facsart citromlevet. Keverd össze és edd meg az egészet (az a legkönnyebb, ha egyszerre lenyeled az egészet

). Csípni fogja a torkodat, de másnapra már kutya bajod :)

2012. nov. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A megfázásra nagyon hatásos tud lenni, ha összeaprítasz egy kevés fokhagymát, majd ezt mézzel elkevered. A kapott pépes anyag enyhíteni képes a megfázás tüneteit.
2012. nov. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 TutiPiri69 válasza:
leírhatnám én is a fokhagymásat, de nem! bár valóban segít(het) de én személyszerint nemszeretem a fokhagymát, ugyhogy csak simán nyaldoss ki egy csupor mézet mint micimackó, és mellé a forró tea szerintem igen kivételes választás!
2012. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Próbálj meg inlalálni menta vagy eukaliptusz olajjal, az kitisztítja az orrot!
2012. nov. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 aischd válasza:
Én mindig is egy forró fürdővel és egy jó nagy bögre meleg teával orvosoltam a megfázásom. De ha egy kis algopyrint szedsz, attól sem lesz bajod, és sokkal kíméletesebb megoldás, mint az antibiotikum.
2012. nov. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Napi 2g c-vitamin + multivitamin, forró fürdő, forró tea és sok folyadék. Nálam még az aspirin szokott segíteni.


Az orrodat aloe verás krémmel (akár testápoló) kenegesd, az hidratálja és csökkenti a gyulladást.

2012. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én napi 5-10g C vitaminnal (lassu felszivódású) szoktam kúrálni ilyenkor magam, plusz vörös vagy lilahagyma, és foghagyma.

És rengeteg folyadék.

2012. nov. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!