Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit fognak tenni az orvosok a...

Mit fognak tenni az orvosok a strummával?

Figyelt kérdés

Anamnézis:Anamnesisséből madulaműtéttem volt gyerekkoromban, sulyosfokú nagyothallás. Nagyothallás kapcsán két alkalommal is történ koponya MR vizsgálat, mindkettő negatív eredmény volt. Elvégzett genetikai vizsgálatok nagyothallás hátterében géndefektust mutattak.2012 májusában epekövesség műtétem volt. Jelenleg:időként gyengének érzem magam, Gómbócérzésem van a torokban. Sokat fogyok. Időként fulladok is. Jobb vállam is fáj, hátam is.

Nyaki UH vizsgálat:

A job lebeny 4x2x1,5 cm,finoman inhomogén mérs.Hypervascuralisalt,benne göb nem látszik.A ballebeny 4,3x 1,4x1,3,szerekezete hasonló,benne göb nem látszi.

Az isthumus 2cm-es.

Kórósan megnagyobbodott nyirokcsomó nem látható.

A nyálmirigyek képe nem kóros.

az véleményezték hogy Mérs.struma diffusa.A discret diffus echoszerkezeti inhomogenitás,mérs.fogozott vascularisatio utalhat thyreoiditisre.



2012. dec. 4. 02:07
 1/2 anonim ***** válasza:
A fokozott elválasztás gyulladásra utalhat. Ezt próbálják majd megerősíteni, és gyógyszeresen kezelni. Vágni nem fognak egyelőre.
2012. dec. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hát én nem szeretném gyógyszeres kezelést mikor már gyerekkorom óta van ez nekem akkor miért nem műtenek meg,ha gyógyszerek sem voltak jók?
2012. dec. 8. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!