Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a c-vitamin 2-3-4 óránként...

Ha a c-vitamin 2-3-4 óránként ürül, akkor miért van olyan tabletta, amit naponta egyszer kell csak bevenni?

Figyelt kérdés
Mi értelme például az 500mg-os tablettának, melyből napi egy elég a csomagolás szerint, ha hamar kiürül a szervezetből? Nincs több értelme akkor napi több tablettát bevenni?
2012. dec. 12. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Rossz közhiedelem, hogy amennyi c-vitamint beszedünk, az rögtön ki is ürül, persze valamennyi rögtön megjelenik a vizeletben, de az csekély, ahhoz képest, amit a szervezeted felhasznál. Szent-Györgyi Albert napi 2000mg C-vitamint szedett és akkor még nem voltak ilyen hosszan felszívódó kapszulás vitaminok. Én naponta 2500mg c-vitamint szedek és a vashiányom rendeződött pluszba még csak nem is vagyok soha megfázva ( kopp-kopp ).
2012. dec. 12. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Plusz hozzátenném Szent-Györgyi 93 évesen halt meg ;) ;)
2012. dec. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most olvastam, hogy egyszerre a szervezet kb 500 mg-ot tud felszívni, tehát ott nem nagyon van felesleg, ami ürüljön. Ellenben, ha ennél többet szedünk be, és EGYSZERRE. eléggé zavaró sajnos, hogy mindenhol mást lehet olvasni.Köszönöm a válaszod egyébként!
2012. dec. 12. 20:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, mái napig folynak a viták afelől, hogy mi is a helyes dózis. Viszont egyes állatok elő tudják állítani az aszkorbinsavat, mint ahogyan mi a D3 vitamint és ha az ő általuk előállított C-vitamin mennyiségét nézzük az emberre kivetítve akár 2-9 ezer mg is lehet naponta. Szerintem nyugodtan szedjél így télvíz idején 1000mg-ot egészségesebb leszel tőle és nem fogod kipisilni hidd el! :) 23F
2012. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vannak olyan tabletták, amelyek lassabban szívódnak fel, mert úgy vannak megcsinálva.

XR meg retard megnevezés szokott lenni a dobozán.

Nem csak C-vitaminnál, hanem egy rakás gyógyszernél van ilyen.

2012. dec. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!maradok a napi több tablettánál,az a biztos.a hosszan felszívódó tabletták drágák nekem sajnos.
2012. dec. 13. 06:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!