Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet ez diabéteszes láb első...

Lehet ez diabéteszes láb első jele?

Figyelt kérdés

Ismereteim szerint cukorbetegség előszobájában járok. Ma felfedeztem a talpamon néhány fekete csíkot. Elöl, a párnás részen, a barázdákban van. Olyan 7-8 mm-es területen. Nem összefüggő folt (nem olyan mint egy vérhólyag), hanem hajszálvékony, s tényleg csak a barázdákat követi.

Mielőtt valaki írná: megmostam alaposan, nem kosz!



2012. dec. 16. 19:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy a diabetes előszobájában jársz.

A diabetes láb kialakulásához kifejlett cukorbetegség kell, ami jó néhány éve fent áll és szövődményként ez márjelenik meg.

Kifejezetten száraz, állandóan berepedező bőr, sebek jelentkezése a jellemző, amik nehezen gyógyulnak, valamint hidegek a végtagok és érzészavarok is jelentkezhetnek.

Szerintem ez más.

Lehet hogy csak harántboltozat süllyedésed van és kezd megkeményedni a bőr és mivel vastagabb színeződik is.

2012. dec. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bocs a második mondatom igen magyartalan :)
2012. dec. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!