Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HELP! Valami házi recept,...

HELP! Valami házi recept, amíg elmegyek a dokihoz?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kezdődött, először picit kapart a torkom, tegnap már jobban, ma meg, annyira be van gyulladva, és dagadva, hogy arra keltem h olyan pici hely maradt szabadon a torkomban h alig tudok levegőhöz jutni, és hogy folyik rólam a víz, melegem van. (lázat akartam mérni, de nem találtam a mérőt :S.


Igaz régen voltam náthás, de ilyen tünetek nem tapasztaltam! De az orrom nem folyik egyáltalán, be sincs dugulva, csak a torkom van eléggé begyulladva, és a fülem is kezd kicsit fájni. Fél 2 körül tudtam elaludni, és még 2:43-kor ezekre a tünetekre ébredtem! Még a nyelés is nehezen megy, alig megy le a nyál a torkomon. Kimentem hoztam be mézet, és azt kanalazgatom,,,, nem tudom hogy segít-e valamit.


2013. jan. 4. 03:12
 1/7 A kérdező kommentje:
És csak holnap déltől lesz orvos.
2013. jan. 4. 03:12
 2/7 anonim ***** válasza:
Mézes-citromos tea, esetleg kis szegfűszeggel megvadítva (fájdalomcsillapító hatású). Meg persze betakarózni, és "kiizadni" a kórt.
2013. jan. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyébként anyu még gyömbért is ki szokott főzni, és azt - mivel önmagában ihatatlan szinte - teába pár kanállal beletenni, ami szintén jó ilyen tünetekre. Hogy pontosan hogy csinálja, azt nem tudom :/
2013. jan. 4. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Étrisyon jó tippeket adott :)

A forró tea mindig tökéletes ilyen helyzetben.


Én mondjuk erős kamillateát ajánlanék rengeteg mézzel a gyulladáscsökkentő hatása miatt,dehát az kevés embernél van otthon :D

Ha mégis lenne nem árt gőzölni is vele kicsit, kitisztítja a fejed.

A fülfájásra tegyél a füledre radiátoron felmelegített párnát vagy összecsavart rongyot, ha van otthon akkor forró sópárnát.

Jobbulást!

2013. jan. 4. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi :) ! Fél 4-kor neki álltam citromos kamilla teát főzni, és azt ittam meg, de előtte megettem egy gerezd foghagymát, meg jó pár kanál mézet. Mire észre vettem, már nem maradt a teába. :D


Tény, hogy sokkal jobb lett most, mint előtte. De az a baj, hogy nappal viszonylag jól vagyok, nem fáj annyira, csak délutántól kezd "bekeményíteni", és egész hajnalig fáj, és megduzzad a torkom.


Lehet hogy ma éjszakára már nem lesz annyira fájdalmas mint tegnap, vagy is hajnalban. Szerintetek elmenjek ma az orvoshoz, vagy várjak hétfőig?

2013. jan. 4. 08:29
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed hogy javulsz akkor várd ki a hétfőt, de ha csak olyan "nappali jólétben" vagy, inkább menj el a dokihoz.

Egyébként érdemes ilyen esetekre sópárnát fenntartani, nekem mindig beválik :)

2013. jan. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi :)


Most jöttem a dokitól, azt mondta hogy csúnyán be van gyulladva a torkom, és írt fel antibiotikumot.

2013. jan. 4. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!