Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt már valakinek nyálmirigy...

Volt már valakinek nyálmirigy gyulladása? Mit csinált?

Figyelt kérdés
két napja nagyon feldagadt hirtelen az állam alatt, olyan mintha tokám lenne! tegnap kaptam rá szemicilnt és algopirynt, meg iszom az ezüstöt, de nem sokat segítenek :( nagyon picit lejjebb ment, de ami van, az már olyan kemény mint a kő! Volt már valakinek ilyen? ugye elmúlik? ja és 7 hetes terhes vagyok, szóval akármit nem szedhetek :( fáj és alig tudok enni
2013. jan. 5. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Rágózás?
2013. jan. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Próbálok, de nehezen megy,mert fáj, és mivel alig tudok enni, eléggé hányingerem van most a rágótól, de ha azt mondod az jó, akkor rágom én :) csak múljon már el :(
2013. jan. 5. 15:34
 3/8 Réka& válasza:
nekem a nyakam jobb oldalán van egy duzzanat kb 1,5 hónapja, voltam UH, a nyálmirigyemben van egy ciszta + megnagyobbodott a nyálmirigyem (lehet gyulladás). Maga a szemmel látható duzzanat savanyú cukor szopogatásra lement, de egy alap dudor még most is tapintható, ha felemelem a nyakam az állkapocs alatt. Már gégészeten is jártam, azt mondták ne foglalkozzak vele, de engem nagyon zavar. A nagymamámnak nyálmirigy rákja volt. Még egy nőgyógyászati vizsgálatra megyek kedden. Én szülés után vagyok 4 hónapja és még nagyon vacakolnak a hormonok. Lehet, hogy nálad is a hormonok indították be, olvastam, hogy összefügghet vele. Szerintem egy orr fül gégészetet megér a dolog, hogy ne izguljál.
2013. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:( jól megijesztettel . Igen én is olvastam hogy a hormonok miatt is lehet :( már elég jól lement fajdalmam sincs már hanem egy szemmel látható dudor ami olyan kemény mint a kő. Csütörtök lesz gegeszet ha nem javul akkor elmegyek de mintha itt megállt volna a visszahuzodassal :( gratulálok a picihez :)
2013. jan. 6. 22:21
 5/8 Réka& válasza:
Bocsánat, nem akartalak megijeszteni. Nem kell izgulnod, mert a rák nem húzódik vissza és nem hirtelen dagad be. Nem is tudom miért írtam bele, gondolom mert nekem ezért van az a pocsék érzetem. Szájsebésszel is beszéltem, a nyálkövet ott kezelik csak oda nem lehet beszaladni mert beutalós, azért írtam az orr fül gégészt. Ott megnézik és ha azt látja érdemes megnézetni, hogy nyálkő-e, akkor elküld UH-ra. Amire nekem 8 hetet kellett volna várnom, ezért elmentem magánra (3.000 Ft) volt. De, ha visszament már az antibiotikumtól akkor csak biztos begyulladt. A nyálkőre meg azt mondták, hogy ha olyat eszel, iszol ami sok nyálat termel (citrom, rágózás, cukorka szopogatás) az kimossa. A terhesség miatt simán lehet gyulladás, nem véletlen kell fogászatra járni, én pl. más fogkrémet is használtam terhesség alatt, hogy ne legyen fogínyvérzésem. Neked is gratulálok, vigyázzatok magatokra, majd írd meg, hogy mi történt.
2013. jan. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ma se történt csoda... Ugyanakkora maradt gyógyszert már csak ma meg holnap szedhetek. Meglátjuk csütörtökön mi történik. Köszi :)
2013. jan. 7. 08:32
 7/8 Réka& válasza:
Nekem sem ment le a púp, 2 hónapja van ott. Elmentem megint UH-ra, nagyon megnéztek és a nyálmirigyemmel semmi problémát nem találtak, viszont van több nagy nyirokcsomó duzzanatom. Na most megint aggódok. És a pajzsmirigyem is megnövekedett és vannak benne göbök. Olyan érdekes mert a magán Uh-n ahol 1 hónapja voltam azt írták, hogy a pajzsmirigyem ok, és nincs kóros nyirokcsomóm. Most nem tudom mi van. Hétfőn fogászat, kedden gégészet. Nálad elmúlt?
2013. jan. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
igen lehúzódott rá pár napjára, de úgy hogy egy ujjbenyi maradt, amit érzek hogy picit kemény, szóval valami maradt ott a mai napig, de nem érdekel már, nem fáj meg semmi, nem foglalkozom már vele, majd elmúlik teljesen ha akar, bár mivel ugye terhes vagyok, attól félek inkább majd visszajön megint... pláne hogy tegnap végre kimozdultam itthonról, már este fáztam nagyon, na mondom hurrá megint beteg leszek... mióta terhes vagyok jézusom nem tudom mi van velem :(
2013. jan. 20. 07:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!