Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit nevezünk már éhezésnek?

Mit nevezünk már éhezésnek?

Figyelt kérdés

Mit nevezünk már éhezésnek?, meg meddig bírja ki egy ember kaja nélkül, ugy értrem ha csak heti 4-5 eszik meleg ételt a többi nap meg hideget?

Ezt azért is kérdezerm mert a kisfiam vékony testalkatu és nagyon rossz evő!!

És nem mindig kell neki a meleg étel!

Van ugy hogy elvan csak teán egy nap !!

Széklete minden nap van rendes formált!

Jókedéjü , mozgékony !

köszönöm előre is


2013. jan. 7. 11:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell aggódnod, sok a rosszul evő gyerek. Nem véletlenül mondják hogy a gyerek nem fog önszántából éhen halni. Én is nagyon rossz evő gyerek voltam, mégis felnöttem. Nekem is volt olyan nap hogy egész nap nem voltam hajlandó enni azttán másnap többet ettem. Viszont éjszakánként megittam csomó kakaót. Rám is azt mondták hogy fénnyel táplálkozom:) 1 évesen voltam 6 kg. Igaz csak 2 kg-mal születtem, végülis azt megháromszoroztam, de elvileg akkor is kevés a normálhoz nézve mégis feklnöttem és nem lett semmi bajom. Amig egy gyerek nem kezd el fogyni nincs gond. rossz evő ez van. Semmi baja nem lesz ha nem eszik minden nap meleg ételt.
2013. jan. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az éhezésnek két fajtája van.Az apszolút amikor nincs mit enni és a relatív amikor a szervezetbe nem jutnak be a megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagokhoz.A gyereknek meg muszály minimum háromszor étkezni amelyek közűl legalább egy tartalmaz állati eredetű fehérjét!Teán tartani egy gyereket szülői hanyagság.
2013. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Utolsó áljunk meg egy szóra szó sincs csak teán tartásról hülyének nézel ????

Azt mondtam nem mindig eszik meleget ,rengeteget iszik ,teát ,vizet!

És azt irtam egy nap teán nem pedig hetekig napokig!

Kíméljenek az ilyen jellegű válaszok oké??

Köszönöm

2013. jan. 7. 11:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Természetesen próbálj meg odafigyelni a táplálkozására, de azért ne aggódj emiatt túlzottan, ha naponta kap megfelelő ennivalót nem lesz vele semmi baj. Az sem probléma, ha nem eszik minden áldott nap meleg ételt, csak arra próbálj meg figyelni, hogy nagyjából mindent (fehérje, szénhidrát, vitamin)kapjon rendszeresen. Tapasztalatból mondom, hogy amikor egy gyerek közösségben étkezik, az nagyon jó hatással van rá. Én is kiskoromban rossz evő voltam, volt olyan, hogy fél évig a paradicsomlevesen kívül szinte semmit sem ettem meg, aztán amikor óvodába kerültem és minden gyerek egyszerre evett és nekem is oda kellett ülnöm az asztalhoz, akkor már nem volt velem semmi baj.
2013. jan. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!