Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vékonybél rákot mivel lehet...

Vékonybél rákot mivel lehet jól diagnosztizálni?

Figyelt kérdés
Fél éve vannak mindenféle hasi és főleg alhasi panaszaim (székrekedés, duzzadt alhas), volt vérvételem, ultrahang, gyomor és végbéltükrözés, és emiatt a doki azt mondja hogy más nem igazán lehet mint ibs, pedig a tüneteim alapján simán lehetne vékonybélrák. Ezt milyen vizsgálatok mutatják ki legmegbízhatóbban? Érdemes megnézetni nem?
2013. jan. 12. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
CT vagy MR. Ha félsz persze, hogy érdemes. És megnyugszol.
2013. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelő indok nélkül nem fognak neked CT-t vagy főleg MR-t csinálni, ezek nagyon költséges vizsgálatok. Amennyiben a szakorvosod úgy látja a leleteid alapján majd dönt.
2013. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És mi az ami indokolja ha az előbbiek amiket felsoroltam negatívak, viszont a tünetek alapján nem zárható ki?
2013. jan. 12. 22:09
 4/7 anonim ***** válasza:
A vérkép jelezhet olyan eltéréseket ami utalhat rákra. De ezt az orvosod tudta volna ha vmi nem stimmel.
2013. jan. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem, és köszi :)
2013. jan. 12. 22:16
 6/7 anonim ***** válasza:
Pécsett például a Rét u. 2 alatt van fizetős MR vizsgálat is. Ugyanis szerdán voltam és láttam az árlistát. Belgyógyász ad beutalót hasi MR vizsgálatra, ha elmondod a tüneteid. A háziorvost hagyd ki ebből, csak összezavarná a sok infó. :)
2013. jan. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tumor-marker vizsgálat vérvételből, de ez nem 100-os. Daganat esetében az egyetlen biztos diagnózist felállító módszer a szövettani mintavétel.
2013. jan. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!