Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV-fertőzött lehetek?

HIV-fertőzött lehetek?

Figyelt kérdés

2012. december elején szexuális kapcsolatot létesítettem egy férfival. Fogamzásgátlót szedek, ám használtunk óvszert is, ami az aktus közben kiszakadt, s csak későn vettük észre. Az aktus reggel történt, az esti fürdésnél pedig észrevettem egy kisebb csomót a bal hónaljamban, amit nem tudnék megmondani, hogy aznap, esetleg már előző nap is ott volt-e. 2 nappal ezután elmentem, hogy csináltassak egy általános vérképet, és megnézettem, hogy vajon begyulladt szőrtüsző-e, vagy nyirokcsomó. A hónaljamat az aktus előtti nap borotváltam, így gyanús volt a szőrtüszőgyulladás, de mivel nem volt a szőrtüszőgyulladásra jellemző pattanás a tetején, csak simán egy kemény csomó, a vizsgáló bőrgyógyász sem tudott konkrétat mondani, csak felírni egy kenőcsöt rá. A véreredményen lévő értékek kiválóak voltak. A vizsgálat után pár nappal a csomó összébbment, viszont kissé lejjebb egy ugyanolyan megjelent. Volt, hogy "ketten voltak egyszerre". Kímélő dezodort használtam (gyanakodtam arra is, hogy amit használok túl erős), és pár nap múlva mindkettő teljesen eltűnt. A férfi volt már, hogy úgy létesített nemi kapcsolatot egy-egy nővel, hogy nem használt közben óvszert. Azóta semmi bajom nem volt, sehol máshol egyetlen nyirokcsomóm sem duzzadt meg, nem voltam lázas, levert, beteg... semmilyen HIV-re utaló tünet nem jelentkezett. Most kezdtem el ezen gondolkodni, hogy vajon a csomó és az aktus összefügg-e egymással, lehetek-e HIV fertőzött? A férfi nem tud róla, hogy hordozná a betegséget, állítása szerint "biztosan nem".


20/L



2013. jan. 15. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
kb olyan nehéz elmenni egy szűrésre, mint megírni egy ilyen kérdést...
2013. jan. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
67%

Jah. Mi biztos beléd látunk....Nem lenne egyszerűbb elmenni egy tesztre, mint itt szenvedni.


1. A HIV-nek egy nap után nincsenek tünetei.

2. Ha egy vérképből látszana a fertőzés, nem kellene külön szűrni, nem gondolod?

3. Az, hogy ő mit mond, nem sokat jelent.

2013. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
1 nap alatt nem duzzad be a nyirokcsomód. Ha van tüneted, 2-6 hét alatt lehet. De most tél van, jön a járvány is. A legjobb, ha elmész tesztre és akkor megnyugszol ! Ha hiv fertőzött lett volna, akkor sem biztos h elkapod egyből !
2013. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Minden fele betegsegnek,virusnak jarvanynak van ugy nevzett lappangasi ideje ami akar 1 honap is lehet es addig semmi tunet!Igazuk van a tobbieknek szerinem is menny el egy testre de aktus utan 3 honapra mert csak ennyi ido multan mutassa ki a vered hogy pozitiv e akkor gondolhatod hogy egy nap utan lehetetlen!!! :) ne aggodj en mindenkinek azt ajanlom hogy ne surun valtogassa a partnereit es ha valogassa is en csinaltatnek veluk ugyan ugy tesztet :D
2013. febr. 6. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!