Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Bevehetek 2x120mg telfastot?...

Bevehetek 2x120mg telfastot? 1 olyan mintha be se vettem volna. (allergia)

Figyelt kérdés

Ezt irják hivatalosan:


# Children ≥ 12 years and Adult: 60 mg twice daily or 180 mg once daily


De nálunk csak 120as van. Ha 2-t vennék be az 240 mondjuk 12 óránként 1et.


Végülis csak antihisztamin anyag van benne. De ha van itt valami orvos mondhatna erröl valamit. Addig is fújom az orrom de tök hiábavaló az egész. Amúgy kaptam rhinolight kezelést, nem használt.


2009. aug. 30. 10:54
 1/2 anonim ***** válasza:

Elvileg napi egyszer 120 mg az általános adag.

"A fexofenadin-hidroklorid túladagolása kapcsán az alábbiakról számoltak be: szédülés, bágyadtság, fáradtság, és szájszárazság. Egészséges személyeknek 800 mg-ig terjedő egyszeri adagokat és 1 hónapig naponta kétszer 690 mg-ig terjedő adagokat, illetve 1 évig naponta egyszer 240 mg-ot alkalmaztak anélkül, hogy klinikailag jelentős mellékhatások alakultak volna ki a placebóhoz viszonyítva."

Tehát a 240 mg-ot is tolerálja a szervezet, de én inkább azt javasolnám, hogy ha ez nem elég hatásos, más hatóanyagú készítménnyel kéne próbálkozni. (gyógyszerész-asszisztens)

2009. aug. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi, esetleg valamit tudsz ajánlani? claritin müködött, aztán egy idö után nem. telfast is jó volt tavaly egyböl elmulasztotta, most már nem.
2009. aug. 31. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!