Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Parlagfű allergia? Ki hogy...

Parlagfű allergia? Ki hogy bírja? :S

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 09:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Napi egy csomag zsebkendő, utcára nem megyek, mert elég ijesztően nézek ki a bedagadt, tiszta vörös szemeim miatt, este elalvás előtt meg állandóan légszomjam van. Márt megszoktam, minden évben ez szokott lenni.


Egyébként a csapból is az folyik, hogy mennyire népbetegség, de én senkit sem láttam még hasonló tünetekkel.

2011. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
100%
Én személy szerint elég szarul...mondjuk most hogy szedem az Allegra-t valamilyen szinten jobb mert nem viszket sokszor és úgy a szemem, illetve a szájpadlásom se, de az orrom be van dugulva és taknyos is vagyok miatta. Nekem max 2 hete jött ki. Ha neked szokott viszketni a szemed akkor ajánlom rá a jeget. jegeld le és akkor egy időre elmúlik.
2011. aug. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Én is ugyanezen gondolkoztam, hogy mindenki zt mondja mennyi allergiás van, de akármerre járok, senki nem szenved így mint én sztem...Én is nagyon rosszul vagyok, már augusztus 5 óta...viszket a szemem,orrom,torkom,szájpadlásom, tüsszögök,orrot fújok,bedugul az orrom...szörnyű...esténként pedig van h majd megfulladok úgy köhögök. Én is szedtem az Allegrát,akkor egy fokkal jobb volt, de már nem merem, mert nem tudom nem-e attól viszketett még a bőröm is, meg nem-e attól jött ez a fulladásos köhögés. Úgyogy várom a végét már nagyin :( Kitartást Nektek is!!!
2011. aug. 29. 09:23
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

3-4-5g c-vitamin. elvileg segít.

másik: a parlagfű fogyasztása szezon előtt. szintén van tudományos alapja.

3. gyógyszer, erről fölösleges lenne írnom..

2011. aug. 29. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Ááááá, én már egyre kevésébé....hiába szedem a Xyzalt, calciumot, semmi nem használ. Orrcsepp nélkül nem bírok létezni, az udvarra csak maszkba tudok kimenni. Viszont nem ülhetek itthon az allergia végéig. Nem is tudom mi lesz. A gyógyszerek sz.ar.t se érnek:-S


Tavaly beadattam a szteroid injekciót, egyáltalán nem volt semmi allergiás tünetem, de senki ne adassa be, legalábbis a nők, mert egy lóadag férfihormon van benne és azóta frigid lettem. Abszolút nem kívánom a szexet. Olvastam 1 injekció olyan mintha egyszerre bevenne valaki 1 havi fog.gátlót. Hát én megszívtam. Durva mellékhatás.

2011. aug. 29. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim válasza:
100%
Én is totál kész vagyok és egyre rosszabb.A szemem kész, az orrom vagy folyik folyamatosan, vagy eldugul.A torkomban is nagy gombóc.Plusz éjszaka köhögési roham, ami nem akar abba maradni.Persze semmi nem akar használni.Még az Allegra sem.Már nagyon várom a végét.Kitartást nektek is!
2011. aug. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
76%

nem mintha rajtatok szeretnék kísérletezni, de vegyetek már egy doboz Scitec c-vitamint ( [link]

és próbáljátok már ki, napi 3-5g bevételére mennyire enyhül az allergiátok :/

2011. aug. 30. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%

Elég rosszul vagyok, egy-két évente gyógyszert váltok, mert egyik se segít. Minden este hajat mosok, és mivel nyitva az ablak egész nap hogy ne fülledjen be a szoba, három naponta ki kell porszívóznom, az ágyat beleértve, a párnámat... de utána jól alszok, a légszomjat szinte észre se veszem már. Az injekciós módszert én se ajánlanám, volt barátom faterja is folyton azt használta, egész konkrétan 5-6 boldog évig, de tönkretette a máját és a veséjét, két éve halt meg, fiatalon. Bár nem hiszem hogy az is szteroid lett volna, de allergiára kapta ő is, akármi is volt az.

Alig várom hogy jöjjön a hideg, és elpusztítsa a gazokat. Én egy embert ismerek, az unokatesómat, együtt szoktunk szenvedni. Meg kínálgatjuk a zsepit, a nővérének esküvője tegnapelőtt a dunapart mellett, a gazok után egy étteremben volt, a kerthelyiségben, hát mondhatom, szenvedtünk mindketten...

2011. aug. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Csirot válasza:
100%

Én eddig Aeros-t szedtem, allergológus írta fel, elvileg ettől nem leszek álmos, meg este kell bevenni. Apukámnak bevált, igaz ő éven át, folyamatosan szedi, én meg nem vagyok a rendszeresség híve. Mindketten nagyon sokféle pollenra és a porra is allergiásak vagyunk. Így most egy orrsprayt használok, amit a férjem főnöke ajánlott. A neve Allergodil, és nem antihisztamin van benne, hanem valami más (asszem van honlapja is). Gyorsan hat (kb 20 perc alatt), és elég csak akkor használni, mikor a tünetek jelentkeznek. Parlagfű szezonban reggel-este fújok vele. Ja, és van szemcsepp változata is. Eddig Visine-t használtam, de azt szinte óránként kellett, ezt meg tényleg elég naponta párszor. Először kicsit csíp, de utána nagyon jó, elmúlik a viszketés!

Remélem segítettem!

2011. aug. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 kút ***** válasza:
68%
Remélem aki ennyire allergiás annak már volt annyi esze hogy kidobja az összes vegyszert az otthonábó,l beleértve a tusfürdőket és dezodorokat is és természetes tisztítószereket használ!
2011. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!