Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Vékonybélrák gyanúja esetén...

Vékonybélrák gyanúja esetén milyen vonalon érdemes elindulni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra hogy egy tumor marker teszt a vérben vagy széklettesztek mennyire adnak felvilágosítást? Ezek negatív eredménye kizárja a rák gyanúját? Illetve amennyiben pozitívak milyen vizsgálatokat indokolnak?
2013. jan. 18. 23:57
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ez egy nagyon ritka daganat, és ha elő is fordul csak 60 év felett jön elő... Másrészt ha ilyened lenne már áttétet adott volna a májba, és egyéb helyekre, aminek nagyon súlyos tünetei lennének.
2013. jan. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vékonybélrák tudtommal elég ritka, de ha gyanú merül fel, akkor egy képalkotó vizsgálat, pl. hasi röntgen biztosabban kizárhatja, mint egy székletvizsgálat, amiben maximum a vért lehet kimutatni (aminek számos oka lehet a tumoron kívül). Ha képalkotóval találnak valamit, akkor sem biztos, hogy rosszindulatú, a biztos diagnózist szövettani mintavétellel lehet felállítani.
2013. jan. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
" the median age at death for cancer of the small intestine was 72 years of age" Ez mindent elárul, de még egyszer leírom: nagyon ritka betegség.
2013. jan. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Keress egy jó gasztroenterológust. Nem tudom milyen tüneteid vannak, de tumormarkert csak szakorvos írhat ki.

A tumormarkerek alakulását inkább a kezelés eredményességének a nyomon követésére szokták használni.

Ha eltérés van csak erre nem lehet kimondani a diagnózist, további vizsgálatok is kellenek. Ahogy előttem írták szövettan kell mindenképp valamint hasi CT, mellkas felvétel vagy PET-CT, ha indokolt, : ezek az áttétek kereséséhez szükségesek.

2013. jan. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok: nem tudom miért pontozott le valaki, amikor szakmailag korrekt választ adtam orvosként... Nem baj, ő biztos jobban ért hozzá.
2013. jan. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!