Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Gennyes gyulladás van a...

Sasowsky Anna kérdése:

Gennyes gyulladás van a hüvelykujjamon. Mit tegyek vele? Érdemes lenne elmennem orvoshoz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 20:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod, hogy mi okozta, akkor elég érdemes lenne.
2012. okt. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ma éjszakára tegyél rá paradicsomot. Ha nem javul, akkor orvos.
2012. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod házilag is kezelni. Egy bögrébe tegyél meleg (nem forró!!) vizet, oldj fel benne egy hyperol tablettát és abban áztasd naponta többször, 2-3 napig. Nekem körömágy körül szokott ilyen lenni, nem én találtam ki a gyógymódot, de bevált, bár kicsit csíp. A hyperol fertőtlenítő hatású.
2012. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát tegnap óta ilyen..Fogalmam nincsen mi okozta,és zsírral dunsztoltam. De nem megy lejjebb a gyulladás :/
2012. okt. 23. 20:44
 5/6 anonim ***** válasza:

zsír és paradicsom? :O

Attól gennyes, hogy el van fertőződve! Fertőtleníteni kell, pl. Betadin oldattal, különben nem fog meggyógyulni. Érdemes lenne orvoshoz is elmenned egy sebtoalettre, mert szemmel láthatóan csak rontasz a helyzeten.

2012. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De már fertőtlenítettem. Forró vízzel meg alkohollal is. Paradicsomot nem tettem rá. Csak zsírt,hogy hátha leviszi a gyulladást,de nem így sikerült.
2012. okt. 23. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!