Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mirtalis billentyű prolapsusom...

Mirtalis billentyű prolapsusom van! Lehet-e valamiféle fertőzést úgy elkapni, hogy a fogorvosomat nem értesítettem erről a problémámról ( nem szedtem előtte antibiotikumot), és így csinálta meg a fogam?

Figyelt kérdés

Azt hallottam, hogy komoly szívbélgyulladást is okozhat, ha valakinek ilyen billentyű rendellenessége van, és fogászati beavatkozás(ok) előtt nem szedi az antibiotikumokat!

Nekem volt gyökérkezelésem, és egy begyulladt fogam is. Ti mit gondoltok erről?


2013. jan. 20. 13:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha a kardiológiai leleteden ott van, hogy endocarditis profilaxis szükséges, akkor minden vérzős beavatkozásnál kell az antibiotikum / foghúzás, műtétek vagy például térd sérülésnél, ha bevérzik az izület és le kell szívni stb/. Azért kell, mert ha véletlenül a beavatkozás során baktérium kerül innen a véráramba, akkor ezen a laza billentyűn megtapad és igen, szívbelhártya gyulladást tud csinálni.

Sima tömésnél nem kell, de többinél igen. Akárhova mész orvoshoz, mindig legyen nálad a kardiológiai leletből egy másolat és a kezelőorvosnak mutasd meg.

2013. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!