Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet valamit tenni megelőzésk...

Lehet valamit tenni megelőzésként, hogy ne legyen a barátom odalent herpeszes, ha tévedésből ajakherpeszemmel orálisan kielégítettem?

Figyelt kérdés
Pár napja piros folt volt a szám szélén, de azt hittem pattanás, mert más volt, mint az eddigi herpeszeim. A barátomat orálisan kielégítettem és csak utána jöttünk rá, hogy ez szinte biztosan herpesz. 3 nap telt el azóta. Lehet valamit tenni megelőzésként, hogy ne legyen ott herpeszes? Vagy már késő? Szégyellem magam a felelőtlenségünkért.

2013. jan. 22. 23:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja a barátodnak, mert a szájon jelentkező herpeszt teljesen más vírus okozza, mint a genitális herpeszt.
2013. jan. 23. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én úgy olvastam orvosi oldalakon, hogy az egyiket a másik által el lehet kapni és fordítva. De azért köszi!
2013. jan. 23. 10:20
 3/4 anonim válasza:

Szia!

Nem akarlak elkeseríteni, de egyszer engem a párom orálisan elégített ki lenn, és neki éppen múlóba volt a herpesze, ezért úgy voltunk vele, hogy biztos nem fertőz már. Már másnapra lenn tiszta sebes és kiütéses lettem. borzasztó volt, fájt, viszketett, minden bajom volt, ülni sem tudtam. Szóval elkapható. De ha már három nap is eltelt és nem láttok rajta semmilyen piros foltot akkor nem kapta el, ha mégis, akkor menjen orvoshoz. Nem kell szégyellni, mással is megesik.

2013. jan. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor remélem már tényleg nem jön elő neki... :/
2013. jan. 23. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!