Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ugye ettől nem lehetek HIV...

Ugye ettől nem lehetek HIV pozitív?

Figyelt kérdés
Tegnap este a mentem hazafelé a munkából, amikor az út közepén egy atom részeg férfi elesett. Természetesen a fejével tompította az esést, ömlött belőle a vér. Egy srác ért oda először, aztán én, utána egy harmadik ember. Azonnal hívtuk a mentőt, de úgy gondoltuk, hogy nem kéne addig se az út közepén hagyni, így az út melletti füves részre vittük a sérültet. Én a lábát fogtam meg (ruhán keresztül), a srác fogta a vállát. Megjött a mentő(már ismerték a részeget, azt mondta a mentőtiszt, hogy az előbb szökött meg a sürgősségiről, és amúgy is törzsvendég az illető a mentőknél), ellátták a sérülést, majd megkérdezett minket a mentőtiszt, hogy ugye nem nyúltunk az ipséhez? Mondtuk, hogy az út szélére mi tettük oda. Erre közölte, hogy akkor ad fertőtlenítőt, mert az úriember HIV pozitív. Kicsit lefagytunk. Lehet, hogy ha mással történik meg, kiröhögöm, hogy ilyen "ruhán keresztül" dolgot firtat, de most állatira megijedtem, egész éjszaka ezen agyaltam, ötezerszer végigpörgettem a fejemben az esetet, és százezer variációt dobott ki az agyam, hogy hogy is kaphattam el a fertőzést. Elmegyek vérvételre.
2013. jan. 25. 09:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt jól teszed, ha elmész vérvételre, de amúgy tényleg nem lehet attól bajod, hogy ruhán keresztül hozzáértél. De még attól se lenne, ha a pucér lábát fogtad volna meg.
2013. jan. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
menj el vérvételre, hogy megnyugodj, de nem lesz semmi baj.
2013. jan. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a vérvétellel várj még egy kicsit, mert ha bármi is lenne (de ne aggódj, NEM lesz!), az nem mutatható ki azonnal.
2013. jan. 25. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Abban az esetben, ha a vére, vagy bármelyik testnedve nem érintkezett a tieddel, nincs semmi félnivalód.


Fertőzés szempontjából veszélyes testnedvek: vér, ondó, hüvelyváladék, anyatej.

Fertőzés szempontjából veszélyes érintkezésmódok: közös tűvel intravénás drogozás, védekezés nélküli anális, vaginális, orális szex, testbe hatoló vérzést kiváltható cselekvések.

Fertőzés szempontjából veszélytelen testnedvek: izzadtság, könny, nyál, vizelet, széklet.

Fertőzés szempontjából veszélytelen érintkezésmódok: puszi, kézfogás, smárolás, közös pohár, evőeszköz használat, ölelés, tüsszentés, együtt utazás.


Ha igen, akkor menj vérvételre, de még nem most.


Az ellenanyag-termeléshez időre van szüksége a szervezetednek (a különböző kórokozókkal szembeni antitest-képzés véglegesen 12 hét alatt zárul le), ezért egy megfertőződést megbízhatóan csak 4 - 12 héttel később tudnak kimutatni.


Forrás: [link]

2013. jan. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

jaj, hát elhiszem, hogy aggódsz, de én sem gondolnám, hogy így el lehet kapni. ahhoz a véráramodba kell kerülnie a fertőzött vérnek, ondónak, hogy elkaphasd. ha leöntenek HIV-es vérrel sem kapod el, hacsak nem sebes valamid vagy nem folyik a szemedbe.


de én is azt javaslom, hogy menj el a háziorvosodhoz, vagy egy kórházba, kérdezd meg, mikor lehet tesztet végeztetni ezesetben, és csináltasd meg.


ha pedig párkapcsolatban élsz, szerintem amíg a teszt eredménye nincs a kezedben, jobb, ha védekeztek.


nem azért, mert sztem AIDS-es, vagy, egyszerűen elővigyázatosságból.

2013. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Így nem lehetsz. Ne félj, nincs okod. Ruhán keresztül nem lehet elkapni.
2013. jan. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha megszúrtad volna egy tűvel, és aztán azt a tűt magadba szúrtad volna, akkor is csupán 0,3% esélyed lenne a fertőzésre.

Nem kaptad el, ne aggódj.

De addig úgy sem fogsz megnyugodni, amíg nem mész el tesztre, szóval 4 hét múlva menj el szűrésre. Ingyenes és anonim.

2013. jan. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!