Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 3000 mg aszkorbinsav (C...

3000 mg aszkorbinsav (C vitamin) por 3 adagra elosztva, folyadékban feloldva tényleg kimarja a gyomrot?

Figyelt kérdés
Nem tudok tablettát bevenni, és keresek valami olyan megoldást, amivel nagyobb mennyiségű C vitamint meg tudok naponta enni. Nem egyszerre, részekre osztva. A rágótabletta jó, de sokba kerülne, mert 1000mg a max és 1600 Ft majdnem 60 darab, még egy hónapig sem bírja.
2013. jan. 28. 23:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha tisztán a C vitaminról van szó, akkor ez létezik pezsgőtabletta formában is, de van más természetes forrás is

Google > természetes c vitamin forrás

Ami a gyomor kimarást illeti: az úgy is tele van sósavval és más savakkal.

2013. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

igen, de 10 darab 1000mg-os pezsgőtabletta kerül kb 1500-2000 Ft-ba. kb 4 naponta vehetnék belőle egy dobozzal.


a por jó, csak gondolom jó sok vízzel kell feloldani. arra gondoltam, hogy 1 literbe tennék 1.500 mg-ot, és úgy oldanám fel, iszogatva a nap folyamán. szerintetek?

2013. jan. 29. 10:55
 3/11 anonim válasza:
Én pl. úgy csinálom, hogy a teámat tem citrommal, hanem aszkorbinsavval (=C-vitamin) ízesítem. Dekás kiszerelésben árulják, enyhén szólva is gazdaságosabb, mint bármelyik pezsgőtabletta.Kb 500ft így a te adagod egy hónapra.
2013. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem marja ki a gyomrot, de valóban hígítani kell.
2013. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ha pl 1000mg-ot 1 literbe teszek, és beleáztatok egy csipkebogyós tea filtert, akkor jól teszem?
2013. okt. 21. 20:51
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de azért nagy kérdés számomra, hogy minek akarsz ennyi C-vitamint enni. Ez sokkal több, mint a napi szükséglet.
2013. okt. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Hát ez egy vitatható kérdés, de ne is menjünk bele. Nagy vitaminhiányom van egyébként, és hosszú történet áll mögöttem . (Szentgyörgyi amúgy eleinte 1000 majd ennél sokkal több napi minimumot ajánlott mindenkinek, hát még annak, aki beteg!)
2013. okt. 22. 20:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Rudolf Virchow pedig nem értett egyet Semmelweisszel a kézmosás kérdésében. És?
2013. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Btw. a C-vitamint csupán néhány főemlős nem tudja előállítani, a többi - kutyák, macskák, nyulak, delfinek - igen. Albert idejében ezt még nem tudták, és azt sem, hogy egy enzimhiátus miatt vagyunk képtelenek erre. Az ideális C-vitamin mennyiségről persze ez jelentősen felülírta a nézeteket.
2013. okt. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én hiszek egy magyar Nobel díjasnak :)

Meg amúgy is, nekem szükségem van rá különféle okok miatt, szedjen mindenki belátása szerint annyit, amennyit jónak lát, csak senki ne szólja le azt, aki nem "normális" (?) adagot szed.

Köszi válaszokat! ;)

2013. okt. 23. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!