Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az irritábilis bél szindrómára...

Fibbrizzo kérdése:

Az irritábilis bél szindrómára van valami tartos gyogymod?

Figyelt kérdés
Legyen szives aki ebben a betegségben szenved .milyen gyogymodokat ,gyogyszereket vagy mit tud hogy enyhitse a tüneteket ???
2013. febr. 4. 13:22
 1/4 anonim ***** válasza:
Van gyógymód: Paleolit táplálkozás. Az IBS is táplálkozási betegség, az elhibázott nyugati táplálkozás következménye. Hagyd el teljesen a gabonát! Semmilyen formában nem eheted, még az egészségesnek mondott teljes kiőrlésűeket sem! Továbbá a krumplit, rizst, cukrot, tejet és hüvelyeseket is! Nézd meg a tenyek-tevhitek.hu oldalt, ott írd be a keresőbe a betegségedet és olvasd el a cikkeket.
2013. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
mondjak le mindenröl,???
2013. febr. 9. 21:11
 3/4 anonim ***** válasza:
Pszichoterápia! Az IBS az egyik olyan kórkép, amit erőteljesen befolyásolnak pszichés tényezők, és ha azokon változtatsz, javulnka a fizikális tüneteid. Persze nem mindegy kihez mész.
2013. febr. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Na kedves mindenki! Magam is irritábilisbél-szindrómában szenvedek immáron 2006 óta! Az első tüneteket kb. 2007-től kezdtem érezni. Sokáig nem is tudtam, hogy ez betegség. Azt hittem én vagyok a hibás valamilyen pszichés okból, hogy stressz idején görcsöl a hasam és puffadok. Aztán mikor 2013-ra a tüneteim kezdtek elviselhetetlenné válni és súlyosbodni, elkezdtem kutatni az interneten, hogy mi is lehet ennek az oka. Akkor találkoztam először azzal a kifejezéssel, hogy IBS és akkor jöttem rá, hogy évek óta beteg vagyok. A jelenlegi orvostudomány nem sok jóval biztatja az IBS-ben szenvedőket. Kijelenti, hogy "ismeretlen eredetű betegség" és, hogy "gyógyíthatatlan". Tanulj meg együtt élni vele! Ez majdnem olyan, mintha valakinek állandó viszketéssel kellene szembenéznie minden stresszes szituációban, abból pedig mióta világ a világ mindig is jutott és jutni fog a jövőben is az embereknek bőven. Belehalni nem hal bele, de az életszinvonala és lehetőségei az életben radikális módon lefognak csökkenni mindenhol, kezdve a munkán át a párkapcsolatig. Korábban sokat olvastam a c-vitaminról. Arról, hogy Szent Györgyi Albert betegsége idején volt, hogy 9 grammot is megevett belőle, a gyógyulása érdekében. Most az utóbbi napokban úgy döntöttem én is nagy dózisban fogom enni és hátha segít. Az én receptem: 6 teáskanál poros c-vitamin, 1,5 liter vízhez aztán ezt egész nap elkortyolgatni. A hatása brutális! Hasmenés ezerrel, majd érzed, hogy a májad "könnyebb lesz" és a tüneteid enyhülnek. Persze, hisz ürülnek ki a májadból a c-vitamin hatására az évek alatt felhalmozódott mérgek, amik dohányzás, drog, alkohol, kemikáliák, vegyszerek, samponok, élelmiszerek, szmog által és még ki tudja, milyen módon jutottak a szervezetedbe. Másnap májregeneráció 1 liter Máriatövis teával. Tudom fájó lehet azt olvasni egy olyan IBS-es betegnek, hogy ez a recept hasmenést okoz, ha az illetőnek így is megy a hasa az IBS-től (én talán a "szerencsésebb" vagyok mert nálam stressz idején az IBS szorulást okoz, a puffadás és a görcs mellett). De erős a gyanúm, hogy ez a kúra az utolsó hasmenéses periódust fogja elhozni hosszú ideig az alkalmazójának. Én ezt, tudom javasolni de természetesen arra kérek mindenkit, hogy kérdezze meg az orvosát is előtte, illetve ha nem teszi akkor csak saját felelősségére alkalmazza ezt a kúrát!
2015. febr. 17. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!