Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több mint 2 hete fennálló...

Több mint 2 hete fennálló hasmenés esetén mi a teendő?

Figyelt kérdés

Szedtem már rá széntablettát, Smecta port, Normaflore-t, és diétáztam is, de semmi. Ha rövid időre el is múlik, nem sok kell és kezdi megint, de az a kis idő alatt meg puffadok és görcsöl akkor is a hasam. Sajnos így elég problémás számomra az iskolába járás is. Már elég sok pótolni valóm van emiatt. Lehet hogy már azért nem akar elmúlni, mert rágörcsölök? Hajlamos vagyok egyébként idegi alapon csúnyán megbetegedni...


Mit tegyek, mert már elég nyomasztó ez az állapot. Egyébként lassan 3 éve visszatérő emésztőrendszeri rendellenességeim vannak. Szervi betegségem nincs. Nem vagyok lisztérzékeny, és laktózérzékeny sem. Volt tükrözésem is, de semmi. Hasi UH-m is volt már párszor. Elvileg IBS. Tudom, hogy az nem gyógyítható, és meg kell tanulni együtt élni vele, de nekem nem megy. Inkább a halál, mint ezzel együtt élni...

Valakinek voltak már hasonló gondjai? Hogyan gyógyult meg?


17/L



2013. jan. 21. 23:08
 1/3 anonim válasza:
2 hete ugyan ez a problémám... Àllítólag vírus... Egyél nagyon sok sósat, de semmi mást, öntsd magadba a folyadékot, és idd a Normafloret... :) Nekem kezd enyhülni.
2013. jan. 22. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mikor voltál orvosnál?
2013. jan. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyen betegségeknél szigorúan tilos széntablettát vagy egyéb hasfogót szedni, mert így nem tudnak kiürülni a kórokozók a belekből és csak egyre jobban szaporodnak.

Egyél sok joghurtot és kefirt, mert az ezekben lévő baktériumok helyreállítják az egészséges bélflórát. Emellett próbálj meg kímélő ételeket enni (zsír és fűszerszegény ételek ) kerüld a tejtermékeket (kivéve a joghurt és kefir) és csökkentsd a cukorbevitelt( a baktériumok cukros közegben könnyebben szaporodnak)

2013. jan. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!