Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Jo az ha egy ovodas gyerek...

Kolosi robert kérdése:

Jo az ha egy ovodas gyerek eveken keresztul megszakitas nelkul kap vitaminokat szirup formajaban?

Figyelt kérdés

2013. febr. 7. 04:04
 1/8 anonim válasza:

Teljesen fölösleges etetni vitaminokkal, inkább normális kaját kell venni abból a pénzből.

És nem jó vitaminokat megszakítás nélkül szedni se gyereknek se felnőttnek.

2013. febr. 7. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb. Ráadásul ezek többsége nem természetes, hanem vegyészetileg előállított vitamin. Hosszú életű már biztos nem lesz.
2013. febr. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A vitaminokkal nincs baj!


15-20 ev alatt szinte csak par darab ember halt bele a vitamin tuladagolasba. (ellentetben az evente tobbszazezres gyogyszerek altal okozott halalesettel.)


A baj az egyeb szemettel van, amit beleraknak. Nezd meg alaposan a dobozt, hogy mi van meg a szirupba a vitaminokon kivul. Ha nem vagy biztos a kiolvashatatlan nevu osszetevoben, akkor kutass, nezz utana. Nagyon sok vitamin termek tele van mesterseges szinezek/tartosito/stb kakaval, amire senkinek semmi szuksege! Neadj Isten hozzaadott cukor??


Tobb forrasbol is jarj utana, hogy mennyi a javasolt mennyiseg a kulonbozo vitaminoknak (gyerekekre nezve) es ha aranylag egyformat mond mindenki, akkor tudni fogod, hogy teszem azt B6bol mennyire van szuksege napi szinten egy ovisnak. Majd nezd meg,hogy a szirupodban ebbol mennyi van, mert ha csak mutatoba raktak bele elenyeszo mennyiseget, akkor tudod, hogy csak penzkidobas.


Az sem mindegy hogy a vitamin milyen formaban van a termekben. Mert a tejet eloszeretettel "mergezik" D2 vitaminnal, holott a D3 vitamin sokkal szervezet baratabb, csak az dragabb! (raadasul napi 20 perc a napon es nem is kell D vitamint szedned)

2013. febr. 7. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kielegito valaszokat kaptam,koszonom.
2013. febr. 8. 06:36
 5/8 stbonaventura válasza:
Szerintem csak a táplálkozással nem lehet elég vitamint bejuttatni a szervezetbe. Ez a paprika ,paradicsom, alma, (és még sorolhatnám itt a többi gyümölcsöt és zöldséget), már nem olyan mint régen. Szerintem kell pótolni a vitamint gyerekeknek idény szerűen. Pl. augusztus végén ovi kezdés előtt, télen és amikor kezd melegebb lenni tavasszal. Amikor már megbetegedett a Gyermek sok C-vitaminra van szüksége, prevenció képpen meg multivitaminra. A kisebbik lányom Október óta jár bölcsibe, és egy napot sem hagytunk ki betegség miatt. Nekünk a Robokid multivitamin szirup vált be, csak ajánlani tudom. Jó egészséget kívánok!
2013. febr. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 tvntdnp válasza:
2015. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 tvntdnp válasza:

Sajnos szükséges. Szerintem. Nekünk bevált. Betegséget csak hirből ismerünk. Minden jót!



[link]

2015. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 tvntdnp válasza:
Folyékony multi. Bocs
2015. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!