Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Be vagyok oltva influenza...

K.H.Eszter kérdése:

Be vagyok oltva influenza ellen. Még a terhességem alatt kaptam meg a védőoltást.2 hete szültem, a férjem influenzás. Lehet-e olyan, hogy elkapom tőle az influenzát? Azt már észrevettem, hogy hőemelkedésem van és egy kicsit kapar a torkom.

Figyelt kérdés
A férjem természetesen tőlünk elszeparálva lábadozott.
2013. febr. 9. 15:06
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, ha az influenzát nem is kaptad el, de más vírusos betegséget igen, aminek lehetnek akár influenza szerű tünetei, azt simán.

Amúgy szerintem 1 évig kellene, hogy legyen hatása az influenza oltásnak. Vagy lehet rosszul tudom.

2013. febr. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
36%
Az en orvosom,neurologus, teljesen vedöoltas ellenes(pedig autoimmun betegsegem van),szerettem volna felvenni,azt mondta ha fel is veszem,es mas fajta influenza virus tör ki,nem fog vedeni,szerinte csak feleslegesen mergezzük vele magunkat.
2013. febr. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a férjed nem influenzás volt, csak megfázott. A tünetek ugyan azok. Hőemelkedés, fáradtság, torokfájás stb.

Az oltás pedig csak egyfajta vírus ellen véd.

Igyál mézes teát, vegyél be egy-két Kalmopirint és izzad ki magad. Többet ér, mint a gyógyszerek.

2013. febr. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az oltás a szezonális és az "általános" influenza ellen véd. De nem 100%-os.
2013. febr. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!