Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Köröm töredezés, bőrszárazság,...

Köröm töredezés, bőrszárazság, hajhullás, menstruáció kimaradás. Mi történik velem?

Figyelt kérdés

A körmon lemez szerűen válik le és vékonyodik el, az arcom olyan száraz, hogy feszül és folyamatosan hámlik, hiába kenem. A fejbőröm is hámlik minden hajmosáskor lejön egy réteg bőr és a menstruációm is kimaradt.

Napi 3-4 liter vizet megiszom, tehát nem lehet szárazság.

Mi lehet ez? Mit tegyek? Kérlek segítsetek, meg vagyok ijedve.



2013. febr. 16. 11:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok olyan egészségügyi kérdés van,amit azért teszünk itt fel,mert az orvosnál nemigazán merjük.Szerintem ez már egy olyan kérdés,amire itt válaszra nemigen számithatsz,és az a legjobb ha orvoshoz fordulsz,majd remélhetőleg ő megoldja a problémád.Üdv!
2013. febr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Táplálkozás eredetére magyarázat:

Miket eszel? Gabonák, tejtermékek adják a táplálkozásod alapját? Ez nagyon sok mindent megmagyaráz, persze akut fertőzés, mérgezés is állhat a háttérben, ha jól tudom.. Én a táplálkozás részhez értek.

2013. febr. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak.

Második válaszoló:

igazából megeszek mindent, mértékkel, napi ötször, de a fehér kenyeret kizártam az étrendemből. esetleg tudsz javasolni valamit?

2013. febr. 16. 12:00
 4/7 anonim ***** válasza:

A kérdés inkább, hogy mit NEM eszel, ugyanis ez leginkább súlyos hiánytáplálkozásos tünet. Multivitamint azonnal vegyél magadhoz! Lehetőleg tripla adagot egy hétig legalább. Jó lenne, ha természeteset választanál, de akármelyik jó hatással lesz!


(Vizet is hiába iszol, ha nem eszel elég rostot, vagyis zöldséget, gyümölcsöt...)

2013. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a segítségedet!! hasznos volt!!
2013. febr. 17. 20:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Sok zöldség, gyümölcs, télre való tekintettel valóban lehet kellhet multivitamin. Ám bár C-vitamin, D-vitamin és omega3 pótláson kívül én vitamint, ásványi anyagot csak kivizsgált hiány alapján ajánlanék.. ettől még egy jobb multi mehet, gondot nem fog okozni.


A gabonák (nem csak a kenyér) természetüknél fogva jó ásványi anyag elvonók. Nagyon sok paleós (nem esznek gabonát, tejet) tapasztalta, hogy megszűnt a hajhullásuk, javult a körmük, hajuk állapota, a bőr szárazságot sok minden okozhatja, de ez is lehet táplálkozás eredetű.


Azt gondolom, hogy adott EÜ. probléma esetén, az alap amit az ember rögtön holnaptól (vagy mától) a táplálkozását helyreteszi gabona és tejfogyasztás szempontjából, közben lehet csinálni az orvosi kivizsgálás nevű hosszú játékot. Mire vizsgálati eredményekhez jutunk, akár meg is oldódhatnak a problémáink.. :)

2013. febr. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm ezt a kielégítő választ! igazán rendesek vagytok :)
2013. febr. 17. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!