Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nyílt sebbe valami belekerü...

Ha nyílt sebbe valami belekerül, okozhat brutális fertőzést?

Figyelt kérdés
Végbélsipoly-műtétem volt 2 hete... Tudom, hogy ilyenkor nem ezen kéne aggódnom, de nem borotválkoztam ezen a tájékon, é már nagyon idegesít, igénytelennek érzem magam miatta... Közel van a nyílt seb ehhez a területhez, nem tudom kikerülni. Gondoltam, hogy gézlap rá, körberagasztom, megmosakodom, megtörölközöm, utána pedig leveszem, hogy ne menjen a sebbe a szőr... De ha bele is menne, ki tudnám mosni nem? És ha maradna bent? akkor mi lenne? Szerintetek? Köszi a válaszokat!! L18

2013. febr. 20. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Nyílt sebbe ne kerüljön semmi, mert okozhat brutális fertőzést.

De ha még annyira friss a műtét, komolyan a szőrtelenítés a legfőbb gondod? Feltételezem, úgysem mutogatod senkinek. Várj már néhány hetet ezzel.

2013. febr. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

de nem az a bajom, hogy bárkinek is mutogatnám!

engem idegesít, mondom rendesen igénytelennek érzem magam.....

2013. febr. 20. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
kénytelen leszel várni. senki nem halt még bele abba ha nem szőrtelenített. én ugyanezen mentem át, habár műtétre még nem került sor(és csak tályogom volt), de az alatt az idő alatt én se szőrtelenítettem azt a területet. hozzá tenném még, hogy pont a rosszul növő szőrszálaktól(pluszba egy kis bakteriális fertőzés) alakulnak ezek ki.
2013. febr. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
és a tályogod helyre jött műtét nélkül is?
2013. febr. 20. 17:12
 5/6 anonim ***** válasza:
persze. lehúzódott a gyulladás, nem gennyedzett, kb 1 hónap volt mire teljesen begyógyult.
2013. febr. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
nah akkor te jól jártál! :)
2013. febr. 20. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!