Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen időközönként lehet...

Milyen időközönként lehet bevenni algopyrint?

Figyelt kérdés
Valószínűleg influenzás vagyok, és szinte folyamatosan belázasodok. Hány óra után vehetek be egy újabb algopyrint ?
2013. febr. 21. 16:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Max 6 óránként vegyél be, de csak ha nagyon magas a lázad 39 körül, alacsonyabbnál nincs értelme a lázcsillapításnak, vagy vegyél hűtőfürdőt, nekem az is segített, hogy a cusklómra tettem vizes zsebkendőt.
2013. febr. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
42%

Az Algopyrin tablettát mindig az orvos által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg orvosát vagy gyógyszerészét. A készítmény szokásos adagja:

Felnőtteknek:

Egyszeri adagja 1 tabletta, legfeljebb 2 tabletta. Szükség esetén az egyszeri adag 24 óra alatt legfeljebb négyszer adható. A legnagyobb napi adag 8 tabletta.

Gyermekeknek:

Gyermekkorban, 15 éves kor alatt történő alkalmazása - a nemzetközi gyakorlatnak megfelelően - egyedi orvosi megfontolást igényel.

A tabletta 500 mg-os hatóanyagtartalma miatt gyermekeknek 30 kg-os testtömeg alatt nem adható.

30 kg-os testtömeg feletti adagolás:

30-40 kg: naponta legfeljebb 2 tabletta (4-szer 1/2 tabletta)

41-50 kg: naponta legfeljebb 3 tabletta (3-szor 1 tabletta)

51 kg felett: naponta legfeljebb 4 tabletta (4-szer 1 tabletta)

A tablettát szétrágás nélkül, kevés folyadékkal kell bevenni.

Az Algopyrin adagját csökkenteni kell súlyos vese- és májkárosodás fennállása esetén.


[link]

2013. febr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

igen folyamatosan 38,5 felett van..

Köszönöm szépen a válaszokat!

2013. febr. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!