Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Helicobacter pylori! Akinek...

Helicobacter pylori! Akinek van/volt ez a fertözése, milyen tünetei voltak amire aztán megkapták az antibiotikumos kezelést? Utána mikor múltak el ezek a tünetek?

Figyelt kérdés

2013. febr. 23. 21:58
1 2
 1/11 anonim válasza:

Nem tudom, a pylori valami alfaj-e, vagy a baktérium teljes neve, de nekem fájt a gyomrom bal felső része. Akkoriban volt vizsgaidőszak, úgyhogy mikor a doki azt mondta, stressz és rendszertelen étkezés, megelégedtem a válasszal. Utána elkezdtem köhögni. Ugyanis a sav miatt refluxos tüneteket okozott a baktérium. Kb. egy hónapja köhécselek, néha váladékos, de kisebb köhögőrohamaim is voltak. Egy sor vizsgálat (allergia, tüdőgondozó, fül-orrgégész) egy asztmasprayt kaptam, és allergia gyógyszert. Ezután küldött el egy orvos helicobacter vizsgálatra, ami pozitív lett.

Ha gyanakszol, mielőbb menj el a háziorvosodhoz, és kérj beutalót a baciszűrésre, (szerintem TB alapú) mert súlyos szövődményei lehetnek.


Teljes tünetlistát azért nem tudok neked írni, mert elvileg egy csomó ideig benned lehet, és nekem kiskorom óta az emésztőrendszerem a legérzékenyebb (reflux, sokszor hasmenések), és ha ideges vagyok, és mindig a gyomromon jön ki. Szóval ki tudja, lehet, hogy már régóta ott volt.

2013. febr. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Első vagyok: nem tudok a tünet elmúlásáról egyelőre írni, mert most kezdem csak el szedni a gyógyszereket (két antibiotikum, egy savkötő). Kerülnöm kell a nyers dolgokat, és el kell majd mennem endoszkópos vizsgálatra, illetve röntgenre. Ha vége a kúrának, ezeket és a baktériumszűrő vizsgálatot meg kell majd ismételni.
2013. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Szia,


Köszi a válaszod.

Akkor neked is csak vértesztből mutatták ki? Nekem a tüneteim: a hasam szurkál a szegycsont és a bordák alatt mindkét oldalon néha, néha olyan is volt mintha a borda csontom fájna ott. Az elmúlt hónapokban fogytam 4 kg-ot. (Amugy is sovány vagyok) Gyenge és fáradt lettem bár én is a sok stresszel is magyarázom ez utóbbiakat. Remélem. Ez tart kb főleg a hasszurka 6 hete. 4 hete a fáradtság de az utobbi egy hét jobb. Múlt csütörtökön hagytam abba a 3-as gyógyszeres kezelést de szúr még mindig a hasam. UH-n voltam minden rendben volt. Savkötőt kell szednem még napi egyet egy hónapig. Ha nem múlik a panaszom akkor kilégzéses teszt ha az pozitív akkor endoszkópos gyomortükrözés. Megírod majd késöbb Te hogy vagy? Elmúlt e a panaszod a gyógyszerektől?

Köszi és jobbulást kívánok!

2013. febr. 25. 20:14
 4/11 anonim válasza:

Kilégzéses tesztből szűrték le az eredményt, de vérvételem is volt, annak még nem lett meg az eredménye.

Most kezdtem el szedni a hármas gyógyszeradagot. Közben rájöttem, hogy ismételni majd csak a kilégzéses tesztet kell elvileg.

Persze, írok majd, ha szeretnéd, ha gondolod, te is küldj üzenetet, mikor fejlemény van. A legjobbakat kívánom.

2013. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

Sziasztok!

Nekem is most derült ki hogy fertőzött vagyok :(

Tegnap kezdtem el az antibiotikum kúrát.

A tüneteim: bal borda alatt fájt, de nem erős fájdalom, hanem mintha beszorulna a levegő. Éjszakai gyomorégés, ettől persze aludni nem tudok sokszor. Sós szájíz és rettentően puffadok.

Szóval remélem ettől van és jobban leszek az anti után. Én már voltam mindenféle vizsgálaton, és azt mondták nagyon szép a gyomrom a gyomortükrözésnél, semmit nem láttak....

Érdeklődnék hogy Ti hogy vagytok? Sikerült kiirtani?Tünetek megszűntek?

Köszi a válaszokat....

2014. jan. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Sziasztok

Én már gyógyult vagyok :),nagy szó,mert 4kúra is kudarcot vallott,az ötödikbe meg nem mentem bele.Elég volt az a rengeteg savgyógyszer+antibió. Nekem a béres csepp hozta meg az eredményt,a tájékoztatójában leírtak szerint szedtem+c-vitamint és az ötödik kilégzésem negatív lett,amit megerősített a vérvétel is.Szóval ennyit a csoda antibiókról...

Javulást mindenkinek!

2014. ápr. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Előző vagyok még,csak annyit,hogy Nálam tünetmentes volt,csupán fáradt voltam,ezért is mentem el a házidokimhoz,aki csak a szemem alját nézte meg és annyit mondott,kell egy vvt helicora...
2014. ápr. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Sziasztok. Múlt héten jutottam el a gasztroenterológiára,de már egy hónapja szenvedek. A mai napon jöttem rá,illetve ébresztettek rá hogy ez lehet a bajom. Rettentően fáj már a gyomrom és vannak mélypontok is,mikor annyira rosszul vagyok hogy csak feküdni tudok..(nagyon "jó" mert vannak 3éves kislányom) fáj körbe az egész hasam,a bordáktól lágyékig, végig körben a hátam is. Dühös vagyok,mert két hónap múlva kell a dokihoz visszamenni..addig én meghalok esküszöm. Ha elmegyek maszek orvoshoz,megcsinálja nekem ezt a kilégzéses tesztet?
2017. okt. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nagyon rosszul voltam, mert húztam halasztottam a dolgot. nagyon fajt a gyomrom, az ételektől undorodtam.bejelentkeztem orvoshoz de egy hónap múlva lett volna idöpont, de annyira rosszul voltam h kerestem egy masikat aki azonnal fogadott gyomortükrözsre, utana egyböl hivott h menjek be mert baj van. felirt egy csomó antit. nekem elmúlt teljesen. a tünetek. fájt a gyomrom, hanyinger, széklet egyik nap székrekedés, másik nap hasmenes. ez felváltva naponta. ételekre ránéztem undorodtam. ennyi.
2018. márc. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Lehet h nekem is az van mert a gyomrom es a bordaimnal ereztem es erzek is neha hasonlo fajdalmakat amit tinis irtatok,nem annyira veszes de eleg kellemetlen,neha jobb neha nem...en jovonhetre hakptam idopontot hasi ultrahanhra mert en a neten neztem.utanna mi lehet a bajom.. irtak hasnyalmirigyet,epet,majat stb haziorvisom felhivtam elmondtam a tuneteket azt mondta szerinte emesztesi zavar... jelen pillanatba kulfoldon vagyok es par nap mulva kiderul mi is a gondom..de en ugy megilyedten h 2 hetig szinte alig vettem magamhoz etelt es le is fogytam 83 kg rol 77 kg ra....
2018. máj. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!