Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Spec IgE Tej vizsgálat eredmén...

Spec IgE Tej vizsgálat eredménye. Mit jelent? Hogyan értelmezzem?

Figyelt kérdés

Ennyit írtak a vérvétel eredményéről:


IgE: > 2500 * Spec. IgG TEJ: 9


Ez mit jelent?



2013. febr. 27. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Normál értékek nincsenek feltüntetve?

Valszeg allergiás vagy a tejre.

2013. febr. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát bőrgyógyászaton voltam, elküldtek vérvételre és a szakorvos ennyit írt az Anamnézis részhez ezzel kapcsolatban.

Az tuti, hogy rosszul érzem magam, émelygek ver a víz, hasmenésem lesz, puffadás, kiszáradok... szóval ilyesmi dolgok lesznek ha tejet iszom, de a laktóz vizsgálat negatív lett, csináltak alimentális prick tesztet, amiben a tej is benne volt, de ezzel kapcsoaltban többféle kétely is felmerült bennem. Az orvos is azt mondta, hogy az a teszt nem valami megbízható, de csak azt tudják megcsinálni. A pozitív kontroll az 8mm-es gyulladás vagy micsoda volt. A mandula lett 5mm, de volt még 1-2 ami bepirosodott, csak nem lett nagy és nem írták fel.


De ez allergia, IgE teszt ha jól tudom. Én most vettem egy csomagot ami 46 féle élelmiszert kimutat IgG teszt, élelmiszer intolerancia teszt.


Még nem csináltam meg, azt mondta a doki majd még tartósítószer, fém és aerogén prick valamit epicután tesztet tervez. Csak már hónapok óta nem került sor rá (pedig az aerogént tényleg sürgősen meg kéne csinálni mert itt a tavasz) mert cserélték az orvost, beteg volt... mindig új időpont aztán hónapos késések vannak. Utoljára októberben látott orvos, azóta próbálom valahogy magam kitalálni mi lehet a gond. Szerintem a barack tuti, a tojás is necces. Csak ezeket az értékeket nem tudtam mit jelentenek.

2013. febr. 27. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:

A vérből az úgynevezett összIgE-vel mutatják ki a táplálék allergiát van specIgE a tejre ami egyértelművé teszi. De a tüneteid is ezt a tejfehérje allergiát ( nem laktóz érzékenységet) igazolják. Minden tejterméket, tejneműt ki kell hagyni az étrendből.

tudok egy jó dietetiksut ha kell.

2013. febr. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát még nem vagyok túl a nehezén, de lehet szükségem lesz rá. Csak az a baj, hogy én Kaposvár-Siófok vonalon mozgok, pont a kettő között lakom. Gondolom te Budapestről beszélsz. Mondjuk mire vége lesz ezeknek a vizsgálatoknak szerintem úgyis ott kötök ki mert várhatóan ott fogok majd dolgozni.
2013. febr. 27. 19:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem én Kecskemétről beszélek.. van online tanácsadása is.
2013. febr. 27. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Neked az IgG kimutatta a tejet intoleranciára? Mert én csak ilyen tesztet végeztem és a tej pozitív. Éz nem tudom, hogy most laktózt jelent, vagy valami egyéb összetételt a tejben, vagy magát a tejet teljes egészében?

2020. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A laktózt kilégzés teszttel nézik az IgG kazeint és más tejfehérjéket néz. Ergo a teljes tejre kell diétázni.

Keress te is szakit!

2020. júl. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Köszönöm, igenigen azóta nagyon utánajártam a dolognak, ez tejérzékenység, nem pedig laktózérzékenység. (:

Ebben az esetben hónapokon át -elv.mindenkinél változó a hossz - teljesen ki kell ikatnom a tejet/állati eredetű tejtermékeket. És remélhetőleg vissza lehet majd lassan vezetni (:

Szerintem nálam egy fertőzés után maradt meg egyébként, mert volt nyáron egy hosszasabb hasmenéses időszak és utána jöttek a panaszok is.

2020. júl. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!