Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Segítség, pls. Nagy a gond?

Segítség, pls. Nagy a gond?

Figyelt kérdés

Van egy kis probléma.Már egy hete szinte jó beteg vagyok,pontosabban köhögök,és folyik az orrom.Semmi bajom nincs,az orvos ki se írna suliból,csak adni gyógyszert,olyat ami még itthon is van.Pénteken,és tegnap teljesen jól voltam,semmi bajom nem volt!Ma egy 30 perce,amióta teljesen kitisztult a gondolkodásom,és eltűnt az álmosság ördög,hirtelen a jobb fülemben eszméletlen szúrás jött,ami azóta se múlik... Be van dugulva a fülem,meg fáj...Rá 10 perce az egész jobb arcfelem fájt. Még mindig nagyon fáj,a fülem egyre jobb,jobban,mint az arcom.A jobb szemem is szórakozik. Ne nézzetek hülyének,léci,de olyan nehéznek érzem a homlokom,mintha téglát cipelnék benne.Ha lehajolok,v. fekszek valami eszméletlenül nagy nyomás nehezedik a homlokomra :( A homlokom egész jobb oldala eszméletlenül feszít :(


Valami házi praktikát,szépen kérlek,mivel ma van a fodrászom,és nem akarom elhalasztani,másik pedig,hogy szeretnék suliba menni,mivel az új hajnak varázsa van,és muszáj lenne megmutogatnom :D Valamint holnap pudingot csinálunk,és én viszem,szóval elégé necces lenne!


Vajon a fülemmel lehet probléma v. az arcommal? Van itthon kövi rózsa,ha azt vadászok,akkor jobb lesz a fülemnek,vagy ha az arcommal van probléma,akkor a fülemből se fog elmúlni? Léci,a kövi rózsa miatt ne nézzetek hülyének,én csak ezt a módszert ismerem,és istenigazából csak 2 évente vagyok beteg,hogy orvoshoz kelljen menni,szóval a gyógyszerek terén se vagyok jártas,és nem szeretek sokat bevenni.Most ittam egy Coldrex port,azt még a torokfájásomra meg fejfájásomra. Valaki szépen kérem segítsen. Gőzölni nem tudok,mert nincs itthon anya,és pont az lenne a lényeg,hogy ne tudja meg :'( Amíg nincs lázam,addig elégé tűrő fajta vagyok,viszont ha egy kis hőemelkedésem van,akkor borul a bili... :(


Valaki valamit?


Előre is nagyon szépen köszönöm,bocsi a hosszú szövegért...


13/L-idén még nem voltan beteg


2013. márc. 3. 08:36
 1/10 Emyke031 válasza:
Lehet, h homloküreg-gyuszi (-arcüreg-fül-re is ráhúzódva) Sós vízzel gargarizálj. Sót kéne melegíteni-> zokniba bele -> füledre rakni. + igen, gőzölni is jó lenne.
2013. márc. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez vajon szokott lázzal járni?
2013. márc. 3. 08:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szakember, de szerintem homloküreg gyulladásod van és az is lehet hogy középfülgyulladásod is. A tünetek amiket leírtál, erre utalnak, az pedig hogy ha lehajolsz lüktetni kezd, eléggé egyértelműsíti a helyzetet... Orvos nekem is pontosan így állapította meg, hogy van-e arc vagy homloküreg gyulladásom, hogy hajoljak előre és ha lüktetést érzek, akkor biztosan van.

Szerintem mindenképpen meg kellene mutatni orvosnak... Középfülgyulladás hallásromlást is okozhat... Szerintem menj orvoshoz.

A gőzölést tudom, hogy segít ilyen esetekben.


Kezeltesd ki mindenképpen, mert baj lehet belőle...

Tudom, nem ezt a választ vártad, bocsánat érte, de én így gondolom.


Házi praktikának a gőzölés és infralámpás módszereket ismerem.

2013. márc. 3. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az arc, homloküreg és középfülgyulladás általában csak kisgyerek korban jár lázzal, legalábbis ilyesmit olvastam.
2013. márc. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Tudom,csak anyu nagyon nehezen szabadul el a munkahelyéről,ezért nem akarok szólni,mert ilyenkor mindig miattam idegeskedik.

Az lehet,hogy a por hatására kezdenek enyhülni a szúrások? Csak mert a fülembe már nem érzek semmit,csak be van dugulva....Mennyire lehet hinni a digitális lázmérőbe? Mert a másikba eltörött a higanyszál,és csak digi van,de az nekem soha a büdös életbe nem mutatott többet 36-nál!

2013. márc. 3. 08:57
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a digitális lázmérővel nekem is rosszak a tapasztalataim.

lehet hogy a por hatására enyhültek a szúrások, mármint a fájdalomérzet, de sajnos a gyulladás attól még megmarad.


Emlékszem hogy a Coldrex tabletta (én csak azt ismerem) tartalmaz paracetamol-t. Ha a por is tartalmazza, akkor nagyon vigyázz hogy mennyit fogyasztasz belőle...

2013. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

??? Léci nekem magyar nyelven beszéljetek,ne kémikusan,mert életembe kb. 3 féle gyógyszert szedtem be. Algopyrin, szirup,meg egyszer valami antibiotikumon a 13 év alatt,szóval nem értek hozzá. Meg ittam Coldrex port,ennyi!

Úgyhogy ha megkérhetlek nevezzétek nevén a dolgokat. :) Köszönöm,hogy mindenki segíteni próbál,nagyon jól esik.. És még annyi? Ez a kövi rózsás nagy hülyeség,mert jelenleg csak ahhoz tudok férni.

2013. márc. 3. 09:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Boccsi, azt hogy paracetamol, azt nem tudom leírni magyarul, mert magyarul is az a neve, ez egy hatóanyag ami nagyobb mennyiségben májkárosodást okozhat.


A kövi rózsát nem tudom hogy mennyire hatékony és mire jó, neten keress rá hogy segít-e a problémádon.

2013. márc. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,most néztem meg,van benne...! Köszönöm :)
2013. márc. 3. 09:11
 10/10 anonim ***** válasza:
Holnap mindenképp menj orvoshoz, mert ha egy arcüreg vagy fülgyullladás nincs kikezelve komolyabb gondot is okozhat. Elég dúrva szövődményei lehetnek. Felnött korban is ugyanúgy van arcüreg gyulladás annak aki hajlamos rá.
2013. márc. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!