Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért nem fázok meg -5°C-ban,...

Miért nem fázok meg -5°C-ban, amikor kint vagyok pólóban, meg rövidnadrágban?

Figyelt kérdés

Tesi órán néhányan ki szoktunk menni kosárlabdázni tesifelszerelésben, másnapra a csapatunk nagy része megfázik, de én sosem. Egész órán futunk oda-vissza, és így nincs hideg.

Mire kell vigyázni, hogy továbbra se fázzak meg?

És a tüdőgyulladással mi a helyzet? Azt milyen nehezen lehet elkapni?



2013. márc. 3. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez úgy fordulhat elő, hogy erős az immunrendszered.

A hidegtől nem fázik meg senki sem. Mivel a hidegnek csak annyi köze van a megfázáshoz, hogy gyengíti az immunrendszert és így sokkal könnyebben lehet elkapni fertőzéseket. A fél csapatodnak a gyenge immunrendszere találkozott vírussal vagy baktériummal és azért betegedtek meg.

Neked meg mivel erős a szervezeted, így nem kaptál el fertőzést.

A tüdőgyulladás pedig egy bakteriális fertőzés elhanyagolásának a következménye. Tehát nem magát a tüdőgyulladást lehet elkapni, hanem a baktériumot, ami okozza. Mert ha az a baktérium nincs időben kikezelve, vagy nem rendesen van kikezelve, esetleg egyáltalán nincs kikezelve, akkor könnyen előfordulhat tüdőgyulladás.

2013. márc. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

:D


azért nem mert az immunrendszered erös.

A megfázás úgy müködik, hogy benned van már a vírus de nem tud igazán a sejtekbe bejutni, tested védekezni tud. aztán a hideg-meleg váltakozására a sejtek kinyilnak bezárodnak és vírus könnyen bejut a sejtbe. ezért fázol meg. a sejtekben elkezdenek szaporodni a virusok és így tovább. ez legyengíti az immunrendszeredet és ekkor tud baktériumok is könnyen beférközni és lebetegíteni.

vagy egyszerre nagy mennyiségü virussal találkozol, pl valaki a képedbe trüsszög


Ehhez még hozzá jön ha a szervezeted találkozott már egy fajta vírusokkal vagy alfajaival, pl gyerekorodban lebetgített, most van védetséged ellene, a szervezeted emlékszik rá és védekezik ellene megfeleöen.


Ezért mondják, hogy a kisgyerekeknek át kell esni a beteges idöszakon akkor ellenállóbbak lesznek.


a másik pedig rengeteg folyadék fogyasztás. a kiszáradás is meleg ágya a vírusoknak. ha a sejtek folyamatosan cserélödik a víz akkor azok nem engedik megtelepedni a virusokat. folyamatosan inni és psilni.

2013. márc. 3. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nagy vigyorgós kettes!

A te írásod szerint ugye a kérdező szervezete védekezik a vírusok, baktériumok ellen és azért nem lesz beteg, de nem az immunrendszere erőssége miatt.

Szerinted az immunrendszer mire van? Ha nem arra, hogy ha az megfelelően erős, akkor nem kap el az ember betegségeket vagy éppen hatékonyan tud ellene védekezni.

Ha nem lenne erős az immunrendszere a kérdezőnek, vagyis nem tudna ezáltal hatékonyan védekezni a szervezete a betegség ellen, akkor ő is beteg lenne.

Az immunrendszeren van a hangsúly, még ha nagyokat vigyorogsz is rajta.:D

2013. márc. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bajer ***** válasza:
Mert kajak vagy.
2013. márc. 3. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nagy vigyorgos hármas,

lehet, hogy egy vesszöt kifelejtettem az elején, de én is épp azt írtam le, hogy az immunrendszer hogy müködik, és hogy annak erössége miatt nem kapja el a betegséget, és a többiek miért is kapják. el.

2013. márc. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2013. márc. 3. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!