Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Antibiotikum szedése után...

Antibiotikum szedése után mennyivel leszek jobban? Normális, h romlott az állapotom?

Figyelt kérdés
Nagyon köhögtem, és fájt a torkom. Elmentem orvoshoz azt mondta légcsőhurut, teljsen begyulladt mandulák kaptam antibiotikumot, fájdalomcsillapítót, torokfertőtlenítőt. Ez volt tegnap délben. Most vettem be a 3. szem antibitikumot de semmi javulás. ez nem lene baj, de még rosszabbul is vagyok. A torkom már annyira fáj, mintha szét lenne marva, h aludni se tudok, a fájdalomcsillapító szó szerint semmit sem ér. Ez mitől van? Lehet h túl sokat öblögettem a torokfertőtlenítővel és az kimarta? Mire véljem ezt, normális vagy vissza kell mennem az orvoshoz? meddig várjak még?...köszi
2013. márc. 13. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell 2-4 nap, mire javulást tapasztal az ember.Az első napokban én is rosszabbul szoktam lenni, attól függetlenül még nem biztos, hogy normális. Torokfertőtlenítővel óvatosan kell bánni, mert tényleg kárt tud tenni a nyálkahártyában, ahogy az orrcsppek. Viszont gyulladásra semmiképp se igyál/egyél forrót, és egyél meg napi 1-2 gombóc fagyit. Már ez rengeteget fog segíteni. :) Ezen felül napi 3x1000mg C vitamin, ehhez 3liter folyadék legalább. Meg citromos-mézes gyömbértea, vagy mentatea hidegen. Jobbulást! :)
2013. márc. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az antibiotikumot végig kell szedni (tehát amennyi a dobozban van,) és olyan adagolásban, ahogy az orvos előírta. Egy jól elszaporodott bacigárdát lehet, hogy csak az utolsó napon tud kiirtani. Bár ha 3-4 nap után nem tapasztalsz semmi javulást, akkor célszerű visszamenni, mert nem biztos, hogy megfelelően találta el az orvos az antibiotikumot. Ilyenkor esetleg kapsz egy másik fajtát és természetesen azt is végig kell szedni.
2013. márc. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy idős doktornéni azt mondta, hogy soha máskor, de torokfájás esetén COLÁT igyál. Mindegy milyen felségjelűt. Tényleg használ.
2013. márc. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a tippeket. Nem gondoltam h a torokfertőtlenítő kárt okozhat, elég sokszor használtam hátha enyhülést hoz...de most akkor leállok vele, mert majd megpusztulok úgy fáj a torkom :(
2013. márc. 13. 08:41
 5/6 anonim ***** válasza:

Hehe, egy torok fertőzés lehet vírusos eredetű is, és akkor nemhogy semmit sem ér a baktériumellenes szer, de több kárt okoz mint hasznot.


Mégsem vegyszerekkel kellene lövöldözni, hanem kellő mennyiségű C- és D-vitaminokkal, racionális táplálkozással szinte teljesen megelőzni a leggyakoribb fertőzéseket?

Ezt ajánlom neked is, a gyógyulás elősegítésére.


A fájdalomra meg vess be amit nem szégyellsz.. a méz is segíthet, de érthető, ha most fájdalomcsillapítókat használsz.

2013. márc. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
én nem akartam szembeszállni az orvossal, bevettem amit felírt. Ezzel többre megyek mintha magamnak okoskodnék. Nem tehetem meg h hetekig elhúzódjon ez a betegség...
2013. márc. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!