Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ettől lehet vérmérgezésem?

Ettől lehet vérmérgezésem?

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk az udvaron és a könyvemet letettem egy rozsdás kapura.Utána hazavittem.Éreztem hogy ki kell húznom a fogam,mert mozog. És elmentem kihúzni,de nem mostam kezet csak épp hogy leöblítettem.

Ettől nem kaphatok vérmérgezést, hogy a rozsdás tárgyhoz érő valami megfertőzhet?

14/L



2013. márc. 13. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Ettől nem kapsz vérmérgezést.
2013. márc. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
biztos? honnan tudod?
2013. márc. 13. 19:59
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, mert a rozsda alapból nagyon kis mennyiségben kerülhetett bele a véredbe, és mivel kifelé húztad a fogad így kb esélytelen hogy a vér bejutott oda, ha be is jutott volna rögtön ki is jött.

Én nem egyszer jártam úgy hogy rozsdás szög az ideglenes kerítés oldalán kicsit megkarcolt, meg nem egyszer volt már hogy a kezem megkarcoltam rozsdás vassal, és mivel csak kisebb karcok voltak, így nem kaptam vérmérgezést, egyikkel el is mentünk dokihoz ránézett és mondta hogy az semmi mivel olyan kis mennyiségben volt rozsda a sebben hogy a vérem kilökte azt, így csak lefertőtlenítette és ennyi, semmi bajom nem lett itt vagyok és élek.

Egyik ismerősöm is úgy kapott vérmérgezést hogy a szög bele állt a kezébe, és mivel nem ment dokihoz másnap már megjelent a vörös csík igaz még csak rövid volt, de megjelent, akkor ment azonnal dokihoz.

2013. márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz a szögnek beléd kellett volna állnia. Egy kis rozsdától senki nem kapott még semmit.
2013. márc. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
és ilyen kis mennyiségben nem tesz semmit se a szervezetemben?
2013. márc. 13. 20:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem.
2013. márc. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hjajj.. a rozsdás, földes felületeken leginkább az oxigén jelenlétében életképtelen Tetanus Botulinum szennyezéstől lehet okkal tartani. Ami kis parányka a kezeden elpusztul mivel a kezed alighanem levegővel érintkezik, így átvinni kórokozót a szádba, órákkal később nem lehet.
2013. márc. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!