Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Májkárosodás. Mekkora rá az...

Májkárosodás. Mekkora rá az esély?

Figyelt kérdés
4napig magas lázam volt, amit panadollal tompítottam, napi 4000mgos, azaz a max adagban. Ráadásul nem is ettem vmi sokat, és az egyik nap ittam 0,3dl "gyógypálinkát". Aztán most belemélyedtem a netbe, és elképedve tapasztaltam, h ez már elég is a májkárosodáshoz. Vélemények? Esetleg vki orvos? Nyilván émelygek, gyenge vagyok, ezt nem a májamnak tulajdonítanám, hanem a láznak, de...

2013. márc. 15. 04:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha valakinek nagyon gyenge a mája mondjuk májbetegség miatt ez is okozhat károsodást.De ha eddig nem voltak panaszaid a májaddal akkor semmi probléma ennyit még simán kibír sőt még többet is.Ha napi szinten csinálnád a gyógyszerre fél liter páleszt az más tészta lenne.Sok helyen azt javasolják ha nincs 39c fölött a lázad és nincs komoly betegséged akkor ne szedj lázcsillapítót mert a testben így gyorsabban képződnek fehérvérsejtek és antitestek és kellemetlenebb környezetet teremt a testben a kórokozók szaporodásához.Ilyenkor természetesebb hogy kevesebbet eszel és ez rövidtávon egyáltalán nem probléma viszont emeld meg a folyadékbevitelt mert azzal láz esetén sokat segítesz a hőháztartásodnak és az egész testednek.Ennek a mellékhatása hogy sokat izzadhatsz és pisilhetsz ami szintén segíti a fertőzés eltávozását.A pálinka fertőtlenít de elvonja a folyadékot ezért kísérőnek fél liter vizet is igyál utána ;)
2013. márc. 15. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A panadol nem a legszerencsesebb lazcsillapito megolda... es igaza va az elsonek a lazat nem minden esetben kell csillapitani! Egyebkent a maj jol tud regeneralodni... Ha meggyogyultal es mar eszel rendesen feltetlenul szedj probioticumot es milk thistle-t 1-2 hetig.
2013. márc. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha egészséges ember vagy ennyitől még nem "fekszik" ki a májad. Ahhoz,h maradandó májkárosodás lépjen fel hosszú hetekig,nagy adagban kell szedni a gyógyszert.Érdekes módon az Algopyrint már csak receptre lehet kapni,mert azt mondták róla,h káros. A paracetamol származékokat viszont bárki megveheti,pedig az többet árt.Amúgy valóban, a lázat nem feltétlenül kell csillapítani, 38 fok alatt nem szabad,39 fokig nem ajánlott.De ha már azt teszed inkább legyen otthon Algopyrin és azt használd.
2013. márc. 15. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtatást
2013. márc. 15. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!