Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az orvosok az antibiotikumon...

Az orvosok az antibiotikumon kívül más gyógyszert nem ismernek?

Figyelt kérdés
Megfázásra,lázas megbetegedésekre,minden vírusos betegségre ezt írják fel,de miért?Én 25 hetes kismama vagyok,nem rég elmentem a dokihoz mert több napja gyulladt volt a torkom és be is taknyosodtam,már a tüdőmet is szorította,fájt a fejem és a végtagjaim,antibiotikumot írt fel természetesen,nem akartam beszedni a babám miatt is,de beszedtem hogy meggyógyuljak és csak annyit értem el vele hogy fájt tőle a gyomrom,az orrom azóta is folyton tele és torkom is fáj még reggelente.5 éves kislányomnak is szinte mindig antibiotikumot ír fel a doktornő,amitől szintén fájt a gyomra neki is,amikor elmúlt a betegség abba is hagytam neki,épp hogy csak elkezdtük,mert 3 napig lázas volt.
2013. ápr. 4. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi mást tudna adni? Fertőzésed van, legyen ez akár vírus, akár baktérium. Ha vírus, azért adja, mert a legyengült immunrendszered nem tudna egy megfázást okozó baktérium ellen se védekezni. Ha baktérium, akkor azért adja, mert hamarabb meggyógyulsz és nem fertőződsz felül.

A gyomrod azért készül ki, mert rosszkor veszed be, mindig étkezés után kell és az étkezés az reggeli vagy ebéd, nem egy keksz.

2013. ápr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Étkezés közben vettem be és rendesen étkezem.Ha bacira írja fel ezeket akkor elég érdekes hogy semmit nem ért,ugyanolyan beteg vagyok!
2013. ápr. 4. 11:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Létezik vírusos és létezik bakteriális fertőzés.

A vírusos fertőzésre nincsen gyógyszer, azt a saját szervezet tudja csak legyőzni, olyankor csak tünetenyhítő gyógyszereket írnak fel.

Viszont, ha valakinek a tünetek alapján, már pedig az orvos ezt tanulta, tehát meg tudja állapítani, szóval ha valakinek a tünetek alapján bakteriális fertőzése van, akkor írnak fel antibiotikumot, ugyanis a baktérium ellen van gyógyszer, azt pedig az antibiotikum.

Ha neked a tünetek alapján bakteriális fertőzésed van, akkor örülj neki, hogy kaptál, ugyanis ha nem kaptál volna, akkor szövődményként lehetne arcüreg, homloküreg vagy egy tüdőgyulladásod.

A mostani influenza például pont így alakult. Elkapta az ember, felülfertőződött baktériummal és aki nem volt belőle kikezelve, vagy rendesen kikezelve, az kapott egy tüdőgyulladást.

Ha nem jöttél rendbe, akkor valószínűleg komolyabb fertőzésed volt, amire nem volt elég a kezelés.


A gyomrod pedig azért készült ki, mert az antibiotikum hatással van a normál bélflórára, ilyenkor sérül, ezért kell mellé az antibiotikummal egyidejűleg probiotikumot szedni. Normaflore, Lactív ezek a legismertebbek. Ha ezt nem szeded, akkor kikészül a gyomrod.

Sőt, mondok még valamit, mivel nő vagy, az antibiotikum a hüvelyflórára is hatással van, tehát ha véletlenül odalent elkezdesz viszketni, akkor ne lepődj meg, mert az egy gombás fertőzés lesz. Ilyenkor vannak a hüvelyflóra helyreállító készítmények, azokat pedig az antibiotikummal egyidejűleg alul ajánlatos alkalmazni.


És bár negatívan hangzanak, hogy kikészül az ember gyomra az antibiotikumtól, meg gombás fertőzés alakulhat ki, de ezek megelőzhetők a probiotikumos készítményekkel, de ha valaki bakteriális fertőzésben szenved és nem kezelik ki kellőképpen, akkor annak a szövődményei sokkal rosszabbak és veszélyesebbek, főleg egy kismamára nézve.

De te tudod, a te egészséged.

2013. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mivel a többségnek nincs "ideje" a betegségre és minél előbb szabadulni szeretne attól így ezt adják, illetve a többség nem hisz az alternatív gyógyítási technikákban, és az orvos se hisz, így nem küldi el ilyenre.


Antibiotikumot igazából csak bakteriális fertőzésre kellene adni és szedni és nem padig vírusosra. De hát ez a legegyszerűbb, adni mindenre, aki meg nem ért hozzá az cselekszik orvosi utasításnak megfelelően.


Gyereknek meg hülyeség igazából ezt adni, mert 0 immunrendszere lesz. tudom van egy 5 éves fiú a családban és elég neki 1 hétig oviba lenni, máris lebetegszik 2 hétre...

2013. ápr. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igen, az antibiót a felülfertőződések miatt adják vírusos fertőzés esetén, bakteriálisnál meg értelemszerű. Nem tudom igazából egy kvázi egészséges embernek mennyit használ...hiszen ha nincs semmi más betegsége az embernek, legyen az gyerek vagy felnőtt, akkor illenék pihenéssel, teával, c-vitaminnal megküzdenie azzal a kevéske vírussal vagy bacival. Én már ha nem dögrováson vagyok, és nem kell táppénzes papír, mert van annyi szabim, akkor el sem megyek, mert semmit nem érek vele. Ott ülök 2 órát a beteg emberekkel teli váróban, rám pislantanak és adnak 3 receptet, amik közül egyre sincs szükségem. Bár amióta új háziorvos van, fiatal, az a múltkor sem adott semmit, azt mondta, ha nem javul menjek vissza. Ezt már értékelem. Nekem a Coldrex tabletta a nyerő amúgy ilyenkor, az recept nélkül is kapható, hamar helyre hoz, de terhesen inkább ne szedd, meg az is vegyszer.


Fontos, hogy sokat pihenj, szedj vitamint és feleslegesen ne érintkezz más emberekkel ilyenkor, ugyan ez a gyerkőcnél és akkor nem lesz probléma antibiotikum nélkül sem.


kezelés után pedig feltétlenül szedjetek probiotikumot, de a normaflore nem igazán jó, mert csak egyféle törzs van benne, én ezt javaslom, akkor a gyomor/hasfájás is rendbe jön.


[link]

2013. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A vitamin szedése ilyenkor már mind1, mert a baktérium is erősebb lesz tőle...

Nem kell azonnal antibiotikum mindenre, de vannak esetek, amikor szükséges.

A kérdező azt írja, szorított a tüdeje. Ez simán lehet hörgőgyulladás, amiből később tüdőgyulladás lehet, simán indokolt az antibiotikum, az egy másik kérdés, hogy kitenyésztve nem lett, és lehet, hogy pont rezisztens volt arra a szerre, amit kapott. Egy tenyésztés 1 hét, annyi idő alatt meg bármi lehet kezelés nélkül.

2013. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A baktérium nem lesz erősebb a vitamintól, ez hülyeség, nem tudom hol olvastad, de tanultam mikrobiológiát az egyetemen, és erről is szó volt.
2013. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Közvetlenül nem, közvetve viszont igen. Nem itt van a lényeg. Ha kell antibiotikum, akkor kell, és ennyi.
2013. ápr. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!