Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Erős sárgás nyelvlepedékem...

Erős sárgás nyelvlepedékem van, mit tehetnék ellene? Részéletek lent.

Figyelt kérdés
Problémám az, hogy a nyelvemen erős sárgás elszíneződés tapasztalható, körülbelül 2 éve. Voltam is ezzel belgyógyásznál, de nem mondtak semmi konkrétat, csak hogy figyeljek oda a táplálkozásomra, amire akkor is, és most is odafigyelek, amennyire csak lehet odafigyelek a táplálkozásomra, nem dohányzok, nem iszok, ráadásul ugyanazt eszem mint édesanyám, édesapám, és a testvéreim, és nekik nincsenek ilyen tüneteik, de nem eszünk "szemetet", odafigyelünk vásárláskor a tartósítószerekre, egyéb egészségtelen anyagokat kerüljük. Van egy kissé megemelkedett bilirubin szintem 27,1, kb. 22-ig van a normális (valószínűleg ez a két kúra roaccutan szedésének köszönhető), de háziorvos azt mondta, hogy nem ettől van ez a tünet. Egy alapos fogmosás által eltávolítható nagyjából a lepedék, de 12-24 óra alatt teljesen újra képződik. Nem túl gusztusos a megjelenése, ezért mindenképp szeretném megoldni a problémát, még akkor is, ha ez esetleg egy normális emésztési mellékhatás, bár kétlem hogy ez normális lenne, mert nem hiszem, hogy véletlenül és ok nélkül képződik ez ott, mindennek van valami oka, másrészt nagyon kellemetlen ez a dolog, amikor az ember a párjával csókolózik. Tehát mindenképp szeretném megszüntetni ezt a tünetet, bármi is okozza. Akit érdekel képet tudok küldeni privátban, aki valóban kicsit jobban ért hozzá, és szeretne segíteni.

#nyelv #szájhigiénia #sárgás nyelvlepedék
2013. ápr. 5. 11:29
 1/2 anonim ***** válasza:

"A nyelvlepedék legtöbbször nem baktériumtelepek miatt van- nem tudom hol olvasott ilyent. A legtöbb esetben nem lehet kideríteni az okot és nem érdemes túl sok vizsgálatot végezni, mert mire befejeződik a kivizsgálás, addigra általában magától elmúlik a nyelvlepedék. A legtöbb esetben ez nem lepedék, hanem az ízérző nyelvbimbók fokozott elszarúsodása. Színe lehet fehér, sárga,

zöld, barna, fekete. Jön-és elmúlik. Néha rágásképtelenség okán a mechanikai tisztítás hiánya okozza, néha gyomorbetegség tünete, máskor belszervi betegség mellett jelenik meg, vagy gyógyszerelés mellékhatása. Nem kell a nyelvet kezelni, sem síkálni, mert az elszarúsodás ilyenkor fokozódhat. Csak fokozott szájhigiéne, alapos fogmosás - lehetőleg étkezések után mindíg, figyelni a napi

folyadékmennyiségre, tehát eleget inni, hogy a nyálkahártya ne száradjon ki, többet és alaposan rágni. Specifikus gyógyszere nincs. Ha ízérzészavarral is társul, akkor is csak B1 vitamint érdemes szedni. Antibakteriális szerek használata felesleges. Érdemes egy fül-orr-gégészeti szakvizsgálat azért, hogy esetleges szájüregi betegséget kizárjanak.



dr Gerencsér Emőke"


A Googlin találtam, remélem segít.

2013. ápr. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, de az a baj, hogy nekem 2-3 éve már megvan, és eszméletlenül gusztustalan, és tenni akarok ellene valamit, valami okozhatja.
2013. ápr. 5. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!